Rubin Kazań - Zenit Sankt Petersburg 1-3 (0-3). Liga rosyjska - 8. kolejka Premier League

20 września na Central'nyj stadion Kazan' w Kaniu odbył się pojedynek 8. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Rubinu i Zenitu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Zenitu 3-1. Na stadionie stawiło się 7 840 widzów.

8. kolejka Rosja - Premier League
2021-09-20 17:30 | Stadion: Central'nyj stadion Kazan' | Widzów: 7840 | Arbiter: Sergey Ivanov
Claudinho 29'

Był to mecz na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż grały ze sobą czwarta i pierwsza drużyna Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 meczów jedenastka Zenitu wygrała 18 razy i zanotowała 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut zespół Zenitu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Rubinu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Zenitu otworzyli wynik. W 24. minucie bramkę zdobył Artjom Dziuba. Przy zdobyciu bramki pomógł Claudinho.

W 27. minucie Filip Uremović został zmieniony przez Konstantina Nizhegorodova.

Jedenastka Rubinu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Claudinho. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Malcom.

W 43. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Artjom Dziuba z Zenitu. Bramka padła po podaniu Dalera Kuziajewa.

W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Konstantina Nizhegorodova z Rubinu, a w 66. minucie Jarosława Rakickiego z drużyny przeciwnej.

W 67. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Zenitu Dmitri Chistyakov. W 74. minucie w jedenastce Rubinu doszło do zmiany. Soltmurad Bakajew wszedł za Khvichę Kvaratskhelię.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w drużynie Zenitu doszło do zmiany. Aleksander Jerokin wszedł za Malcoma. W 76. minucie sędzia pokazał kartkę Hwang In-Beomowi z Rubinu. Po chwili trener Rubinu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Đorđe Despotovicia. Na boisko wszedł German Onugkha, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Zenitu postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alekseya Sutormina wszedł Danil Krugovoy, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Georgi Zotov, piłkarz Rubinu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Stanislav Kritsyuk
90′ Georgi Zotov
Wílmar Enrique Barrios Terán
27′ Filip Uremović
Jarosław Rakicki66′
Montassar Omar Talbi
Dmitri Chistyakov 67′ (samob.)
Ilya Samoshnikov
Daler Kuziajew
76′ In-Beom Hwang
Aleksey Sutormin90′
Anders Laustrup Dreyer
Malcom Filipe Silva de Oliveira75′
74′ Khvicha Kvaratskhelia
Cláudio Luiz Rodrigues Parise Leonel  29′
Oliver Abildgaard
Douglas dos Santos Justino de Melo
Sead Hakšabanović
Marcus Wendel Valle da Silva89′
86′ Đorđe Despotović
Artjom Dziuba  24′, 43′ 87′
Artem Ismagilov
David Byazrov
Nikita Medvedev
Mikhail Kerzhakov
27′ 50′ Konstantin Nizhegorodov
Danila Khotulev
Ivan Savitskiy
Danil Krugovoy90′
74′ Soltmurad Bakajew
Ivan Ignatjev

86′ German Onugkha

Drużyna Zenitu była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy Rubinu obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Rubinu wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.