Rubin Kazań - Lokomotiw Moskwa 0-2 w 24. kolejce ligi rosyjskiej

W 24. kolejce ligi rosyjskiej Lokomotiw Moskwa pokonał Rubina Kazań 2-0. Cały mecz w barwach drużyny ze stolicy Rosji rozegrali Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus.

Aleksey Miranchuk 23',29'

Lokomotiw objął prowadzenie w 23. minucie po trafieniu Aleksieja Miranczuka. Ten sam zawodnik podwyższył wynik pięć minut później.

Na bramkę uderzał Dmitri Rybczyński. Jego strzał ręką zablokował Carl Starfelt. Sędzia odgwizdał rzut karny, który został wykorzystany właśnie przez Miranczuka.

Krychowiak i Rybus zagrali przeciętnie, ale spędzili na boisku pełne 90 minut. Lewy obrońca reprezentacji Polski w 63. minucie dostał żółtą kartkę. Co ciekawe, w drużynie rywali przez godzinę grał były piłkarz Lecha Poznań Darko Jevtić. On też otrzymał kartonik.

Po tym zwycięstwie Lokomotiw umocnił się na drugim miejscu. Ma dziewięć punktów straty do Zenitu Sankt Petersburg.

Vedran Czorluka84′
28′ Carl Starfelt
Maciej Rybus63′
Filip Uremović
Dmitrij Barinow74′
Oliver Abildgaard
Władisław Ignatjew89′
16′ 52′ Soltmurad Bakaev
Joao Mario72′ 90′
51′ 62′ Darko Jevtić
Grzegorz Krychowiak
72′ Khvicha Kvaratskhelia
Aleksiej Miranczuk  23′, 29′ (k.)
62′ Paweł Mogilewiec
Michaił Łysow
62′ Zuriko Davitashvili