Rubin Kazań - FK Rotor Wołgograd 1-1 (0-0). Liga rosyjska - 30. kolejka Premier League

16 maja na Kazan' Arena w Kaniu odbył się pojedynek 30. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Rubinu i FK Rotor. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 12 433 widzów.

30. kolejka Rosja - Premier League
2021-05-16 13:00 | Stadion: Kazan' Arena | Widzów: 12433 | Arbiter: Vitali Meshkov
Rubin Kazań
FK Rotor Wołgograd
1
1
Đ. Despotović 90'
Flamarion 78'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Rubinu wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 20. a 31. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Rubinu i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FK Rotor: Danilowi Stepanovowi w 51. i Cedricowi Gogoui w 66. minucie. Trener Rubinu postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Olega Szatowa i na pole gry wprowadził napastnika Mikhaila Kostyukova, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tym czasie to piłkarze FK Rotor otworzyli wynik. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Flamarion.

Kibice FK Rotor nie mogli już doczekać się wprowadzenia Evgeniego Pesegova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Nikolay Kipiani. Na pięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Rubinu doszło do zmiany. Ivan Ignatjev wszedł za Carla Starfelta. W 85. minucie Zuriko Davitashvili został zmieniony przez Solomona Kverkvelię.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FK Rotor: Ili Zhigulevowi w 88. minucie i Sergeyowi Makarovowi w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. W 88. minucie w zespole FK Rotor doszło do zmiany. Kamil Mullin wszedł za Ilyę Zhiguleva. W doliczonej trzeciej minucie meczu wynik ustalił z karnego Đorđe Despotović. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Dwie minuty później sędzia przyznał kartkę Soltmuradowi Bakaevowi z Rubinu. W doliczonej siódmej minucie pojedynku w jedenastce Rubinu doszło do zmiany. Leon Musaev wszedł za Đorđe Despotovicia. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Josip Čondrić
31′ Georgi Zotov
Sergey Makarov90′
Silvije Begić
Cedric Kuame Gogoua66′
85′ Carl Starfelt
Azat Bayryev
Ilya Samoshnikov
Danil Stepanov51′
Darko Jevtić
Oleg Aleynik28′
74′ Oleg Szatow
Nikolay Kipiani83′
27′ Oliver Abildgaard
Zuriko Davitashvili85′
20′ Denis Makarow
Ilya Zhigulev88′ 88′
 90′ (k.) 90′ Đorđe Despotović
Flamarion Jovino Filho  78′ (k.)
90′ Soltmurad Bakaev
Evgeni Pesegov83′
90′ Leon Musaev
Yaroslav Shcherbin
85′ Ivan Ignatjev

74′ Mikhail Kostyukov

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom FK Rotor, a w drugiej cztery. Zawodnicy gospodarzy dostali w pierwszej połowie trzy żółte kartki, natomiast w drugiej dwie mniej.