Rubin Kazań - Dynamo Moskwa 2-3 (1-1). Liga rosyjska - 16. kolejka Premier League

W starciu 16. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 28 listopada, zespół Rubinu przegrał z Dynamem Moskwa 2-3 (1-1). Mecz na Kazan' Arena w Kaniu obejrzało 3 526 widzów. Jednego z goli strzelił Sebastian Szymański.

16. kolejka Rosja - Premier League
2021-11-28 14:30 | Stadion: Kazan' Arena | Widzów: 3526 | Arbiter: Kirill Levnikov
S. Szymański 85'

Drużyna Dynama Moskwa bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków drużyna Rubinu wygrała 18 razy i zanotowała pięć porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Dynama Moskwa otworzyli wynik. W 18. minucie bramkę zdobył Denis Makarow.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 30. minucie bramkę wyrównującą zdobył Soltmurad Bakajew. W zdobyciu bramki pomógł Khvicha Kvaratskhelia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Vyacheslav Grulev z Dynama Moskwa. Była to 43. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Rubinu wyszła w zmienionym składzie, za Mikhaila Kostyukova wszedł Aleksandr Zuev. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę otrzymał Guillermo Varela z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rubinu w 49. minucie spotkania, gdy Anders Laustrup strzelił z karnego drugiego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 59. minucie kartką został ukarany German Onugkha, piłkarz Rubinu. Trener Dynama Moskwa postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Daniila Fomina i na pole gry wprowadził napastnika Konstantina Tyukavina, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Georgiego Zotova, zawodnika gospodarzy.

W 66. minucie karnego dla Dynamo Moskwa nie wykorzystał Nikola Moro strzelając obok bramki.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Fabián Balbuena. Asystę przy bramce zaliczył Sebastian Szymański.

W 73. minucie Khvicha Kvaratskhelia zastąpił Leona Musaeva. Na 12 minut przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Dmitri Skopintsev z Dynama Moskwa. W 82. minucie w drużynie Rubinu doszło do zmiany. Ivan Ignatjev wszedł za Soltmurada Bakajewa.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Sebastian Szymański.

W 88. minucie arbiter pokazał kartkę Leonowi Musaevowi z zespołu gospodarzy. W doliczonym czasie gry w jedenastce Dynama Moskwa doszło do zmiany. Roman Evgenjev wszedł za Denisa Makarowa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-3.

Anton Szunin
65′ Georgi Zotov
Guillermo Varela48′
Montassar Omar Talbi
Fabián Cornelio Balbuena González  68′
Filip Uremović
Ivan Ordets
46′ Mikhail Kostyukov
Dmitri Skopintsev78′
 30′ 82′ Soltmurad Bakajew
Sebastian Szymański  85′
 49′ (k.) Anders Laustrup Dreyer
Daniil Fomin60′
Sead Hakšabanović
Nikola Moro 66′ (k.)
73′ Khvicha Kvaratskhelia
Denis Makarow  18′ 90′
In-Beom Hwang
Vyacheslav Grulev43′
59′ German Onugkha
Aleksandr Kutitskiy
73′ 88′ Leon Musaev
Siergiej Parszywluk
Stepan Surikov
Zaurbek Pliev
46′ Aleksandr Zuev
Saba Sazonov
82′ Ivan Ignatjev
Vladislav Galkin

Sylvester Emeka Igboun

Yaroslav Gladyshev

Konstantin Tyukavin60′

Drużyna Dynama Moskwa zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 14 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Zespół Rubinu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.