Rubin Kazań - Dynamo Moskwa 2-0 (1-0). Liga rosyjska - 28. kolejka Premier League

1 maja na Kazan' Arena w Kaniu odbyło się spotkanie 28. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Rubinu i Dynama Moskwa. Mecz zakończył się zwycięstwem Rubinu 2-0. Na stadionie zasiadło 9 063 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Szymańskiego występującego w Dynamie Moskwa.

28. kolejka Rosja - Premier League
2021-05-01 13:00 | Stadion: Kazan' Arena | Widzów: 9063 | Arbiter: Vitali Meshkov
Rubin Kazań
Dynamo Moskwa
2
0
Đ. Despotović 15'
Hwang In-Beom 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Drużyna Rubinu wygrała aż 17 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sebastiana Szymańskiego, piłkarza Dynama Moskwa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rubinu w 15. minucie spotkania, gdy Đorđe Despotović strzelił pierwszego gola. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Georgi Zotov.

W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dmitriego Skopintseva z Dynama Moskwa, a w 42. minucie Hwang In-Beoma z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rubinu.

W 52. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ilya Samoshnikov osłabiając tym samym zespół Rubinu. Kibice Rubinu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksandra Zueva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Soltmurad Bakaev. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola.

W 60. minucie Vyacheslav Grulev zastąpił Konstantina Tyukavina. W tej samej minucie w drużynie Dynama Moskwa doszło do zmiany. Arsen Zakharyan wszedł za Nikolę Morę. Po chwili trener Dynama Moskwa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Nikolay Komlichenko, a murawę opuścił Clinton N'Jie.

W 68. minucie Dmitri Skopintsev został zmieniony przez Romana Neustaedtera, co miało wzmocnić zespół Dynama Moskwa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Darka Jevticia na Olega Szatowa. W 70. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Denisowi Makarovowi z drużyny gospodarzy.

Zespół Dynama Moskwa ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Hwang In-Beom.

W 89. minucie żółtą kartką został ukarany Daniil Fomin, zawodnik gości. W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy Rubinu: Leon Musaev, Mikhail Kostyukov, a na ich miejsce weszli Hwang In-Beom, Denis Makarov. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Ivan Ordets
52′ Ilya Samoshnikov
Dmitri Skopintsev35′ 68′
73′ Darko Jevtić
Daniil Fomin89′
 80′ 42′ 90′ In-Beom Hwang
Sebastian Szymański9′
Oliver Abildgaard
Nikola Moro60′
70′ 90′ Denis Makarow
Clinton Mua N'Jie67′
 15′ Đorđe Despotović
Vyacheslav Grulev60′
54′ Soltmurad Bakaev
Sergey Slepov
90′ Leon Musaev
Charles Kaboré
Mishel Pukhaev
Danil Lipovoy
Stepan Surikov
Roman Neustaedter68′
73′ Oleg Szatow
Igor Shkolik
54′ Aleksandr Zuev
Arsen Zakharyan60′
Ivan Ignatjev
Sylvester Emeka Igboun
90′ Mikhail Kostyukov
Nikolay Komlichenko67′

Konstantin Tyukavin60′

Zespół Dynama Moskwa miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Rubinu w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.