Lokomotiw Moskwa - Ural Jekaterynburg 1-0 (0-0). Liga rosyjska - 30. kolejka Premier League

16 maja na RZD Arena w Moskwie odbyło się starcie 30. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Lokomotiwu i Uralu. Mecz zakończył się zwycięstwem Lokomotiwu 1-0. Spotkanie obejrzało 11 774 widzów.

30. kolejka Rosja - Premier League
2021-05-16 13:00 | Stadion: RZD Arena | Widzów: 11774 | Arbiter: Vladislav Bezborodov
Lokomotiw Moskwa
Ural Jekaterynburg
1
0
D. Rybchinskiy 89'

Zespół Lokomotiwu bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków zespół Lokomotiwu wygrał 14 razy i zanotował sześć porażek oraz pięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Arsena Adamova z Uralu, a w czwartej minucie Guilherme z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Lokomotiwu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W ósmej minucie na plac gry wszedł Vitali Lisakovich, a murawę opuścił François Kamano. W 16. minucie żółtą kartkę dostał Rafał Augustyniak, zawodnik Uralu. Rafał Augustyniak z Uralu w 27. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 16. minucie.

W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Branka Jovičicia z Uralu, a w 45. minucie Rifata Żemaletdinowa z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Lokomotiwu rozpoczął w zmienionym składzie, za Stanislava Magkeeva wszedł Anton Miranchuk. W 56. minucie za Erica Bicfalviego wszedł Paweł Pogriebniak.

Kibice Uralu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alekseya Evseeva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ramazan Gadzhimuradov. W 66. minucie w drużynie Uralu doszło do zmiany. Danijel Miškić wszedł za Vyacheslava Podberezkina. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Ural: Yaroslavowi Godzyurowi w 69. i Danijelowi Miškiciowi w 72. minucie.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Danijel Miškić z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 72. minucie. W 76. minucie żółtą kartkę obejrzał Igor Kalinin z zespołu gości. W 81. minucie Andrey Egorychev został zmieniony przez Ivana Kuzmicheva, co miało wzmocnić drużynę Uralu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rifata Żemaletdinowa na Dmitriego Zhivoglyadova.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Dmitri Rybchinskiy dla zespołu Lokomotiwu. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystował Fiodor Smołow.

Bicfalvi
4′ . Guilherme
Yaroslav Godzyur69′
 89′ Dmitri Rybchinskiy
Ramazan Gadzhimuradov65′
46′ Stanislav Magkeev
Andrey Egorychev81′
45′ 82′ Rifat Żemaletdinow
Branko Jovičić36′
8′ François Kamano
Chingiz Magomadov
82′ Dmitri Zhivoglyadov
Danijel Miškić66′ 72′ 75′
46′ Anton Miranczuk
Ylldren Ibrahimaj
Nikolay Titkov
Artem Maksimenko
8′ Vitali Lisakovich
Andrey Panyukov

Paweł Pogriebniak56′

Drużyna Lokomotiwu była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gości dostali w meczu sześć żółtych kartek oraz dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Lokomotiwu wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.