Lokomotiw Moskwa - Rubin Kazań 3-1 (1-1). Liga rosyjska - 17. kolejka Premier League

W pojedynku 17. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 5 grudnia, drużyna Lokomotiwu wygrała z Rubinem 3-1 (1-1). Mecz na RZD Arena w Moskwie obejrzało 3 768 widzów.

Hwang In-Beom 3'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań drużyna Lokomotiwu wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Rubinu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Hwang In-Beom. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Oleg Szatow.

W piątej minucie po rozpoczęciu arbiter ukarał żółtą kartką Maksima Mukhina, zawodnika gospodarzy.

Drużyna Lokomotiwu otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 17. minucie bramkę wyrównującą zdobył Władisław Ignatjew.

Między 23. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 47. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ivan Ignatjev z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 23. minucie. W 60. minucie za François Kamano wszedł Éder.

Po chwili trener Rubinu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Aleksandra Zueva. Na boisko wszedł Khvicha Kvaratskhelia, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Nikicie Medvedevowi z Rubinu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lokomotiwu w 69. minucie spotkania, gdy Anton Miranchuk strzelił z karnego drugiego gola. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lokomotiw: Murilowi w 74. i Vitalemu Lisakovichowi w 80. minucie.

Zespół Rubinu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 86. minucie Władisław Ignatjew ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1. Bramka padła po podaniu Vitalego Lisakovicha.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy Lokomotiwu: Nikolay Titkov, Nikita Iosifov, a na ich miejsce weszli Vitali Lisakovich, Anton Miranchuk. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Silvije Begić
74′ Murilo Cerqueira Paim
Carl Starfelt
Maciej Rybus
Mikhail Merkulov
 17′, 86′ Władisław Ignatjew
Oliver Abildgaard
36′ Grzegorz Krychowiak
Denis Makarov
60′ François Kamano
Aleksandr Zuev26′ 68′
5′ Maksim Mukhin
In-Beom Hwang  3′ 75′
80′ 90′ Vitali Lisakovich
Oleg Szatow84′
 69′ (k.) 90′ Anton Miranczuk
Khvicha Kvaratskhelia68′
90′ Nikita Iosifov
Dmitri Tarasov
90′ Nikolay Titkov
Kirill Klimov
60′ Antonio Eder
Kirill Kosarev

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej także dwie.