Lokomotiw Moskwa - FK Rostów nad Donem 4-1 (2-1). Liga rosyjska - 26. kolejka Premier League

17 kwietnia na RZD Arena w Moskwie odbył się mecz 26. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Lokomotiwu i FK Rostów. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lokomotiwu 4-1. Na stadionie stawiło się 10 317 widzów.

D. Hadzikadunic 33'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 53 starcia drużyna Lokomotiwu wygrała 31 razy i zanotowała sześć porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Lokomotiwu otworzyli wynik. W czwartej minucie François Kamano dał prowadzenie swojej drużynie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Lokomotiwu, zdobywając kolejną bramkę. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania wpakował piłkę do siatki rywali Rifat Żemaletdinow. Asystę przy golu zaliczył Vedran Czorluka.

Między ósmą a 17. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy FK Rostów odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 33. minucie gola kontaktowego strzelił Dennis Hadzikadunic. Przy zdobyciu bramki pomagał Kento Hashimoto.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Armin Gigovic z FK Rostów w 52. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 17. minucie. Trener Lokomotiwu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vitalego Lisakovicha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Fiodor Smołow. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lokomotiwu w 65. minucie spotkania, gdy Grzegorz Krychowiak zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 75. minucie za Pontusa Almqvista wszedł Aleksandr Saplinov. W 76. minucie Dmitri Poloz został zmieniony przez Aleksandra Pavlovetsa, co miało wzmocnić zespół FK Rostów. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając François Kamano na Édera oraz Rifata Żemaletdinowa na Antona Miranchuka. Po chwili trener FK Rostów postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Roman Tugariew, a murawę opuścił Nikolay Poyarkov.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Éder. Asystę zaliczył Grzegorz Krychowiak.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku w drużynie Lokomotiwu doszło do zmiany. Nikolay Titkov wszedł za Grzegorza Krychowiaka. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Armin Gigovic17′ 52′
 65′ (k.) 90′ Grzegorz Krychowiak
Kento Hashimoto8′
12′ Stanislav Magkeev
Danil Glebov
 6′ 78′ Rifat Żemaletdinow
Dmitri Poloz76′
63′ Fiodor Smołow
Ali Sowe89′
 4′ 78′ François Kamano
Georgi Makhatadze89′
78′ Anton Miranczuk
Aleksandr Saplinov75′
90′ Nikolay Titkov
Roman Tugariew83′
78′  90′ Antonio Eder
Vladimir Obukhov
63′ Vitali Lisakovich

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom FK Rostów, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół Lokomotiwu w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.