Liga rosyjska. Ural Jekaterynburg - Dynamo Moskwa 0-2. Dwie asysty Sebastiana Szymańskiego

Dynamo Moskwa bardzo dobrze rozpoczęło sezon 2020/2021. Drużyna Sebastiana Szymańskiego pokonała Ural Jekaterynburg 2-0, a polski pomocnik asystował przy obu golach!

Sebastian Szymański pojawił się na placu gry od samego początku meczu. Polski pomocnik zagrał za plecami wysuniętego napastnika i udało mu się asystować przy wszystkich bramkach dla Dymana.

Goście dzisiejszego spotkania wyszli na prowadzenie w 38. minucie. Dynamo zdołało odebrać piłkę rywalom i ruszyło z groźną kontrą. Piłka trafiła do Szymańskiego, a ten bardzo dobrym podaniem na dobieg dograł do Clintona Mua N'Jie.

Kameruńczyk przyjął futbolówkę, popędził w stronę bramki i po chwili pewnym uderzeniem dopełnił formalności. Piłkarze z Moskwy atakowali i ustanowili wynik meczu w drugiej połowie.

W 59. minucie Szymański precyzyjnie dograł piłkę z rzutu rożnego. W polu karnym najlepiej odnalazł się Sylvester Igboun i uderzeniem głową umieścił futbolówkę w siatce.

Liga rosyjska - wyniki, terminarz, tabela

1. kolejka Rosja - Premier League
2020-08-10 16:00 | Stadion: Ekaterinburg Arena | Widzów: 3420 | Arbiter: V. Meshkov
Roman Evgenjev
77′ Warazdat Harojan
Ivan Ordets
Denis Kułakow
Siergiej Parszywluk48′ 77′
90′ Marco Aratore
Dmitri Skopintsev
Rafał Augustyniak
Daniil Fomin
62′ Yuri Bavin
Charles Kaboré
Eric Cosmin Bicfalvi
Sebastian Szymański72′
22′ 77′ Andrey Egorychev