Liga rosyjska. Sebastian Szymański zadebiutował w Dynamie Moskwa

Dynamo Moskwa zremisowało 1-1 z Arsienałem Tuła w pierwszej kolejce rosyjskiej ekstraklasy. W zespole ze stolicy Rosji zadebiutował Sebastian Szymański.

1. kolejka Rosja - Premier League
2019-07-12 19:00 | Stadion: Stadion Arsenal | Widzów: 14742 | Arbiter: S. Lapochkin
FK Arsenal Tula
Dynamo Moskwa
1
1
G. Grigaława 84'
Miguel Cardoso 16'

Młodzieżowy reprezentant Polski znalazł się w podstawowym składzie Dynama i spędził na murawie pełne 90 minut. Jego zespół objął prowadzenie w 16. minucie spotkania, gdy do siatki trafił Portugalczyk Miguel Cardoso

Dynamo długo prowadziło, ale w końcówce pozwoliło sobie wydrzeć zwycięstwo. W 84. minucie wyrównał Gia Grigaława.

Szymański latem przeniósł się do Moskwy z Legii Warszawa - Rosjanie zapłacili za niego 5,5 miliona euro. Ofensywny pomocnik wystąpił też na niedawnych mistrzostwach Europy do lat 21, które reprezentacja Polski zakończyła na fazie grupowej.