Liga rosyjska - 9. kolejka Premier League: Zenit Sankt Petersburg - FK Ufa 6-0 (2-0)

26 września na Saint-Petersburg Stadium w Petersburgu odbyło się spotkanie 9. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Zenitu i Ufa. Starcie zakończyło się zwycięstwem Zenitu 6-0. Pojedynek obejrzało 22 697 widzów.

9. kolejka Rosja - Premier League
2020-09-26 15:30 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 22697 | Arbiter: A. Sukhoy
A. Sutormin 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Zenitu wygrał aż siedem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Drużyna Ufa od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zenitu w 24. minucie spotkania, gdy Sardar Azmoun zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Wílmar Barrios.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ionuţowi Nedelcearu z jedenastki gości. Była to 29. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zenitu w 32. minucie spotkania, gdy Artjom Dziuba strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 41. minucie za Aleksandra Sukhova wszedł Azer Aliev.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 61. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ufa: Artem Golubev, Kirill Folmer, Vladislav Kamilov, na ich miejsce weszli: Igor Bezdenezhnykh, Dmitri Sysuev, Oleh Danchenko. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dejana Lovrena, Malcoma zajęli: Danila Prokhin, Jurij Żyrkow.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 3-0 zdobył po raz drugi w 61. minucie Sardar Azmoun. Asystę przy golu zaliczył Artjom Dziuba.

W 63. minucie arbiter ukarał kartką Aleksandra Jerokina, piłkarza gospodarzy. W 64. minucie Wílmar Barrios został zmieniony przez Leona Musaeva, co miało wzmocnić zespół Zenitu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lovra Bizjaka na Gamida Agalarova.

W 72. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Artjom Dziuba z Zenitu. Bramka padła po podaniu Aleksandra Jerokina.

W 79. minucie w jedenastce Zenitu doszło do zmiany. Andrey Mostovoy wszedł za Sardara Azmouna. Trener Zenitu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alekseya Sutormina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Jarosław Rakicki. Posunięcie trenera było słuszne. Alekseya Sutormina zdobył kolejną bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania spotkania.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku Artjom Dziuba hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 5-0. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Magomed Ozdojew.

Prawie natychmiast Aleksey Sutormin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zenitu, strzelając kolejnego gola w drugiej minucie doliczonego czasu meczu starcia. Przy strzeleniu gola pomógł Andrey Mostovoy.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 6-0.

Ionuţ Nedelcearu29′
46′ Dejan Lovren
Aleksey Nikitin
80′ Jarosław Rakicki
Aleksandr Sukhov41′
64′ Wílmar Enrique Barrios Terán
Jemal Tabidze
63′ Aleksander Jerokin
Cătălin Carp
Magomed Ozdojew
Kirill Folmer46′
 24′, 61′ 79′ Sardar Azmoun
Artem Golubev46′
 32′ (k.), 72′, 88′ Artjom Dziuba
Vladislav Kamilov61′
52′ Malcom Filipe Silva de Oliveira
Sergey Borodin
46′ Danila Prokhin
Oleh Danchenko61′
Denis Terentjev
Azer Aliev41′
79′ Andrey Mostovoy
Igor Bezdenezhnykh46′
64′ Leon Musaev
Danila Emeljanov
80′  90′ Aleksey Sutormin
Dmitri Sysuev46′
52′ Jurij Żyrkow
Gamid Agalarov67′
Emiliano Ariel Rigoni
Nikolay Giorgobiani

Vyacheslav Krotov

Timur Żamaletdinow

Jedenastka Zenitu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.