Liga rosyjska - 9. kolejka Premier League: Terek Grozny - Ural Jekaterynburg 2-0 (1-0)

27 września na Akhmat Arena w Groznach odbyło się starcie 9. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Terek i Uralu. Mecz zakończył się zwycięstwem Terek 2-0. Na stadionie stawiło się 4 961 widzów.

B. Berisha 57'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań zespół Terek wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Terek w drugiej minucie spotkania, gdy Georgi Melkadze strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Ismael Silva.

W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Stefana Strandberga z Uralu, a w 31. minucie Evgeniego Kharina z drużyny przeciwnej. W 34. minucie Vyacheslav Podberezkin został zastąpiony przez Yuriego Bavina. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Stefan Strandberg, osłabiając drużynę Uralu. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 24. minucie.

W 39. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy. W 41. minucie w drużynie Uralu doszło do zmiany. Vladimir Rykov wszedł za Danijela Miškicia. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Bernardowi Berisie z Terek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Terek.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maksima Nenakhova, zawodnika gospodarzy. W trakcie przerwy trener Uralu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Roman Emelianow, a murawę opuścił Branko Jovičić.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Terek w 57. minucie spotkania, gdy Bernard Berisha zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 60. minucie boisko opuścili piłkarze Terek: Anton Shvets, Lechi Sadulaev, a na ich miejsce weszli Ismael Silva, Evgeni Kharin.

W 64. minucie żółtą kartkę dostał Vladimir Rykov z drużyny gości. Trener Terek wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Olega Iwanowa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Bernard Berisha. W 73. minucie Artem Timofeev został zmieniony przez Idrisa Umaeva, a za Vladimira Iljina wszedł na boisko Nikita Karmaev, co miało wzmocnić zespół Terek. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreya Egorycheva na Chingiza Magomadova oraz Andreya Panyukova na Davida Karaeva.

Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Denis Kułakow
46′ Maksim Nenakhov
Stefan Strandberg24′ 38′
Andriej Siemionow
Andrey Egorychev77′
 57′ (k.) 42′ 73′ Bernard Berisha
Othman El Kabir
31′ 60′ Evgeni Kharin
Branko Jovičić46′
60′ Ismael Silva Lima
Igor Kalinin
73′ Artem Timofeev
Danijel Miškić41′
39′ (k.) 82′ Vladimir Iljin
Vyacheslav Podberezkin34′
 2′ Georgi Melkadze
Nikolay Zolotov
82′ 85′ Nikita Karmaev
Rafał Augustyniak
Aleksandr Putsko
Yuri Bavin34′
73′ Oleg Iwanow
Roman Emelianow46′
Khalid Kadyrov
Aleksey Evseev
60′ 78′ Lechi Sadulaev
Chingiz Magomadov77′
60′ 90′ Anton Shvets
Artem Shabolin
Andrés Fabián Ponce Núñez
David Karaev77′
73′ Idris Umaev

Zawodnicy gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy sześć żółtych.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.