Liga rosyjska - 9. kolejka Premier League: FK Tambov - Spartak Moskwa 0-2 (0-0)

W pojedynku 9. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 26 września, zespół Tambovu przegrał ze Spartakiem 0-2 (0-0). Mecz na Mordovia Arena w Sarańsku obejrzało 14 977 widzów.

Ayrton 75',84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Tambovu wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ilję Kutepowa ze Spartaka, a w 40. minucie Witalija Bałaszowa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na murawie, jak to często zdarzało się Spartakowi w tym sezonie, pojawił się Andriej Jeszczenko, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Naila Umyarova. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na drugą połowę zespół Tambovu wyszedł w zmienionym składzie, za Witalija Bałaszowa wszedł Pavel Karasev.

W 52. minucie Aleksander Kokorin został zmieniony przez Ezequiela Poncego. W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ezequiela Poncego ze Spartaka, a w 57. minucie Valeriu Ciupercę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartaka w 75. minucie spotkania, gdy Ayrton strzelił pierwszego gola. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Tambovu postanowił wzmocnić linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Kirilla Panchenkę. Na boisko wszedł Mikhail Kostyukov, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 81. minucie w drużynie Tambovu doszło do zmiany. German Onugkha wszedł za Vladimira Obukhova. Na osiem minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Nikicie Chagrovowi z jedenastki Tambovu.

Zespół Tambovu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Spartaka, zdobywając kolejną bramkę. W 84. minucie Ayrton ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 86. minucie, w jedenastce Spartaka za Jordana Larssona wszedł Oston Urunov, a w zespole Tambovu Soslan Takazov zmienił Nikitę Chicherina. W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Romana Zobnina ze Spartaka, a w 90. minucie Oleksandra Kaplienkę z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

FK Tambov
82′ Nikita Chagrov
Aleksandr Maksimenko
Aleksey Gritsaenko
Ayrton Lucas Dantas de Medeiros  75′, 84′
90′ Oleksandr Kaplienko
Georgi Dzhikiya
Evgeni Shlyakov
Samuel Gigot
86′ Soslan Takazov
Ilja Kutepow10′ 53′
40′ 46′ Witalij Bałaszow
Zelimkhan Bakaev74′
57′ Valeriu Ciuperca
Alex Král
Anton Kilin
Nail Umyarov46′
Guram Tetrashvili
Roman Zobnin87′
80′ Kirill Panchenko
Aleksander Kokorin52′
81′ Vladimir Obukhov
Jordan Larsson86′
Siergiej Ryżykow
Artem Rebrov
86′ Nikita Chicherin
Dmitri Markitesov
46′ Pavel Karasev
Oston Urunov86′
80′ Mikhail Kostyukov
Ezequiel Ponce Martínez52′ 56′
81′ German Onugkha
Aleksandr Sobolev74′

Jedenastka Spartaka była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Tambovu. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Spartaka dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Drużyna Tambovu w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Spartaka w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.