Liga rosyjska - 9. kolejka Premier League: CSKA Moskwa - Lokomotiw Moskwa 0-1 (0-1)

W pojedynku 9. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 27 września, zespół CSKA przegrał z Lokomotiwem 0-1 (0-1). Mecz na VEB Arena w Moskwie obejrzało 12 400 widzów.

F. Smołow 45'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Kristijanowi Bistroviciowi z CSKA. Była to ósma minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lokomotiwu w 45. minucie spotkania, gdy Fiodor Smołow zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Anton Miranczuk.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lokomotiwu.

W 59. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Kristijan Bistrović osłabiając drużynę CSKA. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w ósmej minucie. Trener CSKA postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Baktiyora Zainutdinova i na pole gry wprowadził napastnika Fedora Chalova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Ederowi z drużyny gości. W 77. minucie Chidera Ejuke zastąpił Arnóra Sigurdssona. Między 77. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy CSKA: Konstantin Kuchaev, Georgi Szczennikow, na ich miejsce weszli: Nayair Tiknizyan, Adolfo Gaich. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Antona Miranczuka, Fiodora Smołowa zajęli: François Kamano, Dmitri Rybchinskiy.

W 85. minucie żółtą kartkę dostał Guilherme, piłkarz gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Stanislav Magkeev
88′ Georgi Szczennikow
Maciej Rybus
67′ Baktiyor Zainutdinov
Dmitri Zhivoglyadov
8′ 59′ Kristijan Bistrović
Władisław Ignatjew
77′ Konstantin Kuchaev
Daniil Kulikov
Ivan Oblyakov
Anton Miranczuk80′
Nikola Vlašić
Antonio Eder70′
77′ Chidera Ejuke
Slobodan Rajković
77′ Arnór Sigurdsson
Aleksandr Siljanov
77′ Nayair Tiknizyan
Nikita Iosifov
67′ Fedor Chalov
Maksim Mukhin
88′ Adolfo Julián Gaich
Dmitri Rybchinskiy90′
Ilya Shkurin
Roman Tugariew

Luka Dżordżević

François Kamano80′

Rifat Żemaletdinow

Zespół CSKA miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Lokomotiwu w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.