Liga rosyjska - 9. kolejka FNL: Wołgar Astrachań - FK Chertanovo 1-0 (0-0)

13 września na Central'nyj Stadionie Astrakhan'gazprom w Astraniu odbyło się spotkanie 9. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Wołgara Astrachań i FK Chertanovo. Mecz zakończył się zwycięstwem Wołgara Astrachań 1-0. Na stadionie zasiadło 1 126 widzów.

9. kolejka Rosja - FNL
2020-09-13 16:00 | Stadion: Central'nyj Stadion Astrakhan'gazprom | Widzów: 1126 | Arbiter: I. Sidenkov
Wołgar-Gazprom-2 Astrachań
FK Chertanovo Moskva
1
0
Y. Pugachev 86'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Naila Zamalieva z Wołgara Astrachań, a w 20. minucie Dmitriego Redkovicha z drużyny przeciwnej.

W 27. minucie Ivan Khomukha zastąpił Yuriego Zhuravleva. W 32. minucie żółtą kartką został ukarany Andrey Mendel, piłkarz Wołgara Astrachań. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna FK Chertanovo wyszła w zmienionym składzie, za Dmitriego Velikorodnego wszedł Egor Rudkovskiy. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Wołgar Astrachań: Andreyowi Zeninowi w 51. i Alekseyowi Gasilinowi w 54. minucie.

Kibice Wołgara Astrachań nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksandra Butenkę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Aleksey Gasilin. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FK Chertanovo: Yan Gudkov w 62. i Leonidowi Gerchikovowi w 86. minucie.

Wysiłki podejmowane przez zespół Wołgara Astrachań w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie bramkę zdobył Yuri Pugachev.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie FK Chertanovo doszło do zmiany. Ilya Molteninov wszedł za Leonida Gerchikova. W 89. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Nikicie Suleymanovowi z FK Chertanovo. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Andrey Zenin, osłabiając zespół gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 51. minucie.

Ilya Abaev
76′ Aleksey Berdnikov
Vladimir Bartasevich
27′ Ivan Khomukha
Yan Gudkov62′
Roman Loktionov
Egor Kondakov
Danila Kozlov
Aleksandr Nadolskiy
32′ Andrey Mendel
Dmitri Redkovich20′
19′ 86′ Nail Zamaliev
Leonid Gerchikov86′ 87′
51′ 90′ Andrey Zenin
Ilya Kamyshev
54′ 58′ Aleksey Gasilin
Dmitri Velikorodny46′
Artur Sagitov
Dmitri Molchanov
72′ Dmitri Vorobjev
Nikita Suleymanov89′
Dmitri Saganovich
Aleksandr Radionov
76′ Daniil Kornyushin
Konstantin Lyakhov
27′ Yuri Zhuravlev
Danila Molodnyakov
72′ Aleksandr Bolonin
Nikita Pershin
Artur Karpov
Egor Rudkovskiy46′
58′ Aleksandr Butenko
Ilya Molteninov87′
86′  86′ Yuri Pugachev
Maksim Saveljev

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Wołgara Astrachań dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Drużyna Wołgara Astrachań wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.