Reklama

Reklama

Liga rosyjska - 9. kolejka FNL: FK Torpedo Moskva - FK Orenburg 1-2 (0-0)

13 września na Sportivnyj gorodok Luzhniki w Moskwie odbyło się spotkanie 9. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Torpedo i Orenburga. Starcie zakończyło się zwycięstwem Orenburga 2-1. Na stadionie zasiadło 550 widzów.

13 września  na Sportivnyj gorodok Luzhniki w Moskwie odbyło się spotkanie  9. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Torpedo  i Orenburga. Starcie zakończyło się zwycięstwem Orenburga 2-1. Na stadionie zasiadło 550 widzów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Aleksandr Eliseev z FK Torpedo. Była to 41. minuta meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na murawie, jak to często zdarzało się FK Torpedo w tym sezonie, pojawił się Sergey Shustikov, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Aleksandra Eliseeva. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Reklama

Na początku drugiej połowy to piłkarze FK Torpedo otworzyli wynik. W tej samej minucie Ilya Berkovskiy dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 53. minucie Igor Lebedenko zastąpił Konstantina Kertanova. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FK Torpedo: Andreyowi Evdokimovowi w 56. i Artemowi Samsonovowi w 59. minucie. W 64. minucie Ilya Berkovskiy został zmieniony przez Vladislava Adaeva, co miało wzmocnić jedenastkę FK Torpedo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ricarda Alvesa na Artema Kulisheva.

W 66. minucie w drużynie Orenburga doszło do zmiany. Nikolay Prudnikov wszedł za Denisa Tkachuka. W 69. minucie Islamzhan Nasyrov został zmieniony przez Sergeya Breeva, co miało wzmocnić zespół Orenburga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amura Kalmykova na Danilę Proshlyakov.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 12 minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Joel Fameyeh.

W 79. minucie Astemir Gordyushenko został zmieniony przez Ruslana Magala, co miało wzmocnić jedenastkę FK Torpedo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreya Kozlova na Andreę Chukanov. Między 81. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Kibice Orenburga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alekseya Skvortsova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Joel Fameyeh. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Orenburga w 90. minucie spotkania, gdy Andrea Chukanov strzelił drugiego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL