Liga rosyjska - 9. kolejka FNL: FK Krasnodar II - SKA-Energia Chabarowsk 4-2 (3-1)

13 września na Stadionie Akademii FK Krasnodar odbył się pojedynek 9. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Krasnodaru II i SKA-Energia. Mecz zakończył się zwycięstwem Krasnodaru II 4-2. Na stadionie zasiadło 160 widzów.

9. kolejka Rosja - FNL
2020-09-13 15:00 | Stadion: Stadion Akademii FK Krasnodar | Widzów: 160 | Arbiter: Y. Bobrovskiy
K. Bazelyuk 59'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Krasnodaru II w drugiej minucie spotkania, gdy Eduard Spertsyan zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Piłkarze SKA-Energia szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Irakli Kvekveskiri.

W 19. minucie kartkę dostał Kirill Suslov z drużyny gości.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 23. minucie Leon Sabua dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom SKA-Energia: Iraklemu Kvekveskiriemu w 30. i Artemiemu Maleevowi w 38. minucie.

W 42. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Eduard Spertsyan z Krasnodaru II.

Drugą połowę jedenastka SKA-Energia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Artemiego Maleeva, Vladislava Bragina weszli Arman Kenesov, Konstantin Bazelyuk. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartką został ukarany Vladislav Kamilov, zawodnik SKA-Energia.

W 52. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Leon Sabua z Krasnodaru II. W 53. minucie za Vasilego Ilika wszedł Roman Manuylov.

W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Hlibowi Grachovowi z SKA-Energia. W tej samej minucie w zespole Krasnodaru II doszło do zmiany. Oleg Isaenko wszedł za Ilyę Martynova.

Niedługo później Konstantin Bazelyuk wywołał eksplozję radości wśród kibiców SKA-Energia, zdobywając kolejną bramkę w 59. minucie spotkania. W 62. minucie Dmitri Barkov został zmieniony przez Aleksandra Maksimenkę, a za Iraklego Kvekveskiriego wszedł na boisko Evgheni Oancea, co miało wzmocnić drużynę SKA-Energia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arutyuna Grigoryana na Ilyę Vorotnikova.

Między 64. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. A kibice Krasnodaru II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ruslana Apekova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Leon Sabua. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Krasnodar II: Eduardowi Spertsyanowi w 72. i Ili Vorotnikovowi w 83. minucie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-2.

Hlib Grachov56′
56′ Ilya Martynov
Vasili Ilik53′
Danil Pelikh
Kirill Suslov19′
Vitali Stezhko
Ramazan Gadzhimuradov64′
66′ Arutyun Grigoryan
Vladislav Kamilov47′
65′ Aleks Matsukatov
Irakli Kvekveskiri  9′ 30′ 67′
 23′, 52′ 70′ Leon Sabua
Artemi Maleev38′ 46′
 2′, 42′ 72′ 80′ Eduard Spertsyan
Vladislav Nikiforov
Vyacheslav Yakimov
Dmitri Barkov62′
77′ Magomed-Shapi Suleymanov
Vladislav Bragin46′
Denis Adamov
Igor Obukhov
Nikolay Bochko
Roman Manuylov53′
56′ 65′ Oleg Isaenko
Grigori Trufanov
80′ Levon Bayramyan
Arman Kenesov46′
Ruslan Rzaev
Aleksandr Maksimenko62′
70′ Ruslan Apekov
Evgheni Oancea67′
77′ Nikita Sergeev
Konstantin Bazelyuk46′  59′
66′ 83′ Ilya Vorotnikov

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy sześć.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.