Reklama

Reklama

Liga rosyjska - 9. kolejka FNL: FK Chimki - FK Neftekhimik Nizhnekamsk 3-2 (1-1)

18 sierpnia na Arena Khimki w Khimki odbyło się starcie 9. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Chimki i FK Neftekhimik. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Chimki 3-2. Na stadionie stawiło się 4 905 widzów.

18 sierpnia  na Arena Khimki w Khimki odbyło się starcie  9. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Chimki  i FK Neftekhimik. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Chimki 3-2. Na stadionie stawiło się 4 905 widzów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie bramkę zdobył Aleksandr Troshechkin.

Zawodnicy FK Neftekhimik nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Merabi Uridia.

Między 18. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FK Neftekhimik i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Reklama

W 46. minucie sędzia przyznał kartkę Pavelowi Shadrinowi z jedenastki FK Neftekhimik. Na drugą połowę drużyna Chimki wyszła w zmienionym składzie, za Andreya Mendla, Ilyaję Kukharchuk weszli Ravil Netfullin, Arshak Koryan. Także zespół FK Neftekhimik wyszedł w zmienionym składzie, za Pavela Shadrina wszedł Vagiz Galiulin.

Niedługo później trener Chimki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Władimir Djadjun, a murawę opuścił Artem Polyarus. Władimir Djadjun nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to już jego czwarta bramka w tegorocznych rozgrywkach. W 60. minucie Merabi Uridia zastąpił Artura Gilyazetdinova. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Chimki doszło do zmiany. Andrey Murnin wszedł za Aleksandra Troshechkina.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 68. minucie Denis Makarov dał prowadzenie swojej drużynie. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Trener FK Neftekhimik wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Antona Antonova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Denis Makarov. W 72. minucie w zespole Chimki doszło do zmiany. Dmitriy Kamenshchikov wszedł za Kamrana Alieva.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Chimki przyniosły efekt bramkowy. W 75. minucie gola wyrównującego strzelił Andrey Murnin.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie FK Neftekhimik doszło do zmiany. Ilya Petrov wszedł za Andreya Kireeva.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chimki w 83. minucie spotkania, gdy Władimir Djadjun zdobył trzecią bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 85. minucie w drużynie FK Neftekhimik doszło do zmiany. Ruslan Galiakberov wszedł za Aleksandra Kulikova. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Dmitriy Kamenshchikov, zawodnik Chimki. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Zespół Chimki zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów.

Sędzia wręczył dwie żółte kartki piłkarzom Chimki, a zawodnikom FK Neftekhimik pokazał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama