Liga rosyjska - 8. kolejka Premier League: Lokomotiw Moskwa - FK Tambov 1-0 (1-0)

20 września na RZD Arena w Moskwie odbyło się spotkanie 8. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Lokomotiwu i Tambovu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lokomotiwu 1-0. Na stadionie zasiadło 6 508 widzów.

F. Smołow 7'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Lokomotiwu wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Fiodor Smołow dla zespołu Lokomotiwu. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystował Anton Miranczuk.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Evgeni Shlyakov z Tambovu. Była to 41. minuta meczu. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie Tambovu doszło do zmiany. Soslan Takazov wszedł za Adessoye Oyewolego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lokomotiwu.

Drugą połowę jedenastka Tambovu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pavela Karaseva wszedł Mikhail Kostyukov. Między 47. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

W 64. minucie François Kamano został zmieniony przez Rifata Żemaletdinowa. W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Siergieja Ryżykowa z Tambovu, a w 67. minucie Stanislava Magkeeva z drużyny przeciwnej. Trener Lokomotiwu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vitalego Lisakovicha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Eder.

W 75. minucie Kirill Panchenko został zmieniony przez Aleksandra Karapetyana, co miało wzmocnić jedenastkę Tambovu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antona Miranczuka na Daniila Kulikova w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia oraz Fiodora Smołowa na Dmitriego Rybchinskiego w tej samej minucie. W 86. minucie kartkę obejrzał Rifat Żemaletdinow z drużyny gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Oleksandr Kaplienko
67′ Stanislav Magkeev
Adessoye Oyewole43′
Maciej Rybus
Aleksey Rybin
61′ Dmitri Zhivoglyadov
Evgeni Shlyakov41′
47′ Grzegorz Krychowiak
Valeriu Ciuperca
90′ Anton Miranczuk
Pavel Karasev46′
55′ 72′ Antonio Eder
Guram Tetrashvili
 7′ 90′ Fiodor Smołow
Kirill Panchenko75′
64′ François Kamano
Vladimir Kabakhidze
90′ Daniil Kulikov
Anton Kilin
90′ Dmitri Rybchinskiy
Aleksandr Karapetyan75′
Roman Tugariew
Mikhail Kostyukov46′
Luka Dżordżević
German Onugkha
72′ Vitali Lisakovich

64′ 86′ Rifat Żemaletdinow

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom Lokomotiwu, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Tambovu wykorzystała wszystkie zmiany.