Liga rosyjska - 8. kolejka FNL: FK Torpedo Moskva - FK Avangard Kursk 3-1 (0-1)

W meczu 8. kolejki rosyjskiej FNL, który rozegrany został 14 sierpnia, zespół FK Torpedo wygrał z FK Avangard 3-1 (0-1). Mecz na Stadionie Torpedo im. Eduarda Strel'tsova w Moskwie obejrzało 1 750 widzów.

8. kolejka Rosja - FNL
2019-08-14 18:30 | Stadion: Stadion Torpedo im. Eduarda Strel'tsova | Widzów: 1750 | Arbiter: Y. Bobrovskiy
A. Fedchuk 37'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze FK Avangard otworzyli wynik. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Artem Fedchuk. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FK Torpedo: Aleksandrowi Riazancewowi w 43. i Sergeyowi Bozhinowi w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FK Avangard.

Na murawie, jak to często zdarzało się FK Torpedo w tym sezonie, pojawił się Artem Samsonov, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Artura Galoyana. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie Ivan Sergeev wyrównał wynik meczu.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Konstantina Kertanova z FK Torpedo, a w 51. minucie Nikitę Chagrova z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Torpedo w 52. minucie spotkania, gdy Ivan Sergeev strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 57. minucie Konstantin Kertanov został zastąpiony przez Igora Lebedenkę.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Artemowi Fedchukowi, piłkarzowi gości. W tej samej minucie trener FK Avangard postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Alana Kasajewa. Na boisko wszedł Dmitriy Kayumov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 67. minucie Ivan Sergeev został zmieniony przez Aleksandra Eliseeva, a za Aleksandra Riazancewa wszedł na boisko Roman Szyszkin, co miało wzmocnić drużynę FK Torpedo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreya Batyutina na Khachima Mashukova.

Między 74. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W czwartej minucie doliczonego czasu starcia gola samobójczego strzelił zawodnik FK Avangard Sergey Breev. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Nikita Chagrov51′
76′ Mikhail Bagaev
Aslan Dashaev
45′ Sergey Bozhin
Sergey Breev 90′ (samob.)
46′ Artur Galoyan
Alan Kasajew66′
Oleg Kalugin
Konstantin Kovalev
47′ 57′ Konstantin Kertanov
Ilya Kubyshkin
43′ 69′ Aleksandr Riazancew
Artem Fedchuk  37′ 66′
 46′, 52′ (k.) 67′ Ivan Sergeev
Roman Minaev89′
Dmitri Tsitsilin
Aleksandr Sautin
Nikolay Tsygan
Denis Nikitin
46′ Artem Samsonov
Aleksey Sukharev
Sergey Shustikov
Nikita Timoshin
69′ Roman Szyszkin
Aleksandr Voynov
67′ Aleksandr Eliseev
Maksim Grigorjev
Andrey Lyakh
Dmitri Kayumov66′ 74′
Artem Selyukov
Khachim Mashukov73′
57′ Igor Lebedenko
Mikhail Zemskov
Evgeni Tatarinov

Zespół FK Torpedo postawił autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po cztery żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna FK Avangard w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.