Liga rosyjska - 8. kolejka FNL: FK Tom Tomsk - FK Chimki 0-0

W spotkaniu 8. kolejki rosyjskiej FNL, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół FK Tom' zremisował z Chimki 0-0. Mecz na Stadionie Trud w Tomsku obejrzało 4 037 widzów.

8. kolejka Rosja - FNL
2019-08-14 14:00 | Stadion: Stadion Trud | Widzów: 4037 | Arbiter: A. Zhabchenko
FK Tom Tomsk
FK Chimki
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół FK Tom' wygrał aż 10 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FK Tom' i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę zespół Chimki rozpoczął w zmienionym składzie, za Alekseya Skvortsova wszedł Władimir Djadjun. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Denis Talalay z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w piątej minucie.

W 50. minucie Andrey Mendel został zastąpiony przez Aleksandra Troshechkina. Trener Chimki postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Arshaka Koryana i na pole gry wprowadził napastnika Idrisa Umaeva, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pavela Kireenkę z FK Tom', a w 69. minucie Władimira Djadjuna z drużyny przeciwnej.

W 68. minucie w drużynie Chimki doszło do zmiany. Dmitriy Kamenshchikov wszedł za Artema Polyarusa. Chwilę później trener FK Tom' postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Islam Tlupov, a murawę opuścił Maksim Zhitnev. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Chimki: Dmitriemu Tikhiy'emu w 79. i Aleksandrowi Troshechkinowi w 85. minucie.

Dmitri Tikhiy79′
45′ Nikolay Kalinskiy
Arshak Koryan57′
79′ Maksim Kazankov
Andrey Mendel44′ 50′
64′ 90′ Pavel Kireenko
Ravil Netfullin
81′ Oleg Shalaev
Artem Polyarus68′
5′ 47′ Denis Talalay
Aleksey Skvortsov46′
71′ Maksim Zhitnev
Kamran Aliev
Arsen Siukaev
Egor Generalov
Nikita Zubchikhin
Valeri Pochivalin
81′ Nikita Kakkoev
Aleksandr Smirnov
90′ Vitali Kalenkovich
Dmitri Pletnev

79′ Dmitri Sasin

71′ Islam Tlupov

Zespół Chimki miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom FK Tom' w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.