Liga rosyjska - 8. kolejka FNL: FK Irtysz Omsk - FK Alaniya Vladikavkaz 0-2 (0-1)

9 września na Stadionie Avangard w Domodedovo odbył się pojedynek 8. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Irtysz i FK Alaniya-D. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Alaniya-D 2-0. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

8. kolejka Rosja - FNL
2020-09-09 11:30 | Stadion: Stadion Avangard | Widzów: 200 | Arbiter: M. Matyunin
FK Irtysz Omsk
FK Alaniya Vladikavkaz
0
2
B. Gurtsiev 16'
I. Mashukov 85'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie za Artura Maloyana wszedł Islam Mashukov.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Alaniya-D w 16. minucie spotkania, gdy Batraz Gurtsiev strzelił pierwszego gola. W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Batradza Kokoeva z FK Alaniya-D, a w 43. minucie Vadima Steklova z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Alaniya-D.

Kibice FK Alaniya-D nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davida Kobesova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Alan Tsaraev. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola. W 59. minucie Vadim Steklov został zmieniony przez Kirilla Morozova, co miało wzmocnić drużynę FK Irtysz. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Batradza Kokoeva na Khetaga Khosonova oraz Batraza Gurtsieva na Vladimira Khubulova.

Trener FK Irtysz postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Artura Shleermakhera i na pole gry wprowadził napastnika Ivana Donskova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie FK Irtysz doszło do zmiany. Aleksandr Kerbs wszedł za Antona Krotova. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sergeya Podoksenova z FK Irtysz, a w 81. minucie Alana Bagaeva z drużyny przeciwnej.

Jedenastka FK Irtysz ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FK Alaniya-D, zdobywając kolejną bramkę. W 85. minucie wynik ustalił Islam Mashukov. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W samej końcówce starcia w jedenastce FK Alaniya-D doszło do zmiany. Ruslan Suanov wszedł za Buttę Magomedova. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Batraz Gurtsiev  16′ 68′
70′ Anton Krotov
Alan Khabalov
72′ Sergey Podoksenov
Batradz Kokoev25′ 61′
70′ Artur Shleermakher
Butta Magomedov89′
43′ 59′ Vadim Steklov
Georgi Natabashvili
70′ Aleksandr Kerbs
Khetag Khosonov61′
59′ Kirill Morozov
Alan Khugaev
Oleg Tarabanov
David Kobesov55′
Nikolay Dergachev
Sergey Kramarenko
70′ Ivan Donskov
Vladimir Khubulov68′
Nikita Zhustjev
Islam Mashukov12′  85′

Ruslan Suanov89′

Drużyna FK Alaniya-D była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Jedenastka FK Alaniya-D zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom FK Irtysz w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Zespół FK Irtysz w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna FK Alaniya-D dokonała pięciu zmian.