Liga rosyjska - 8. kolejka FNL: FK Fakel Voronezh - FK Armavir 0-2 (0-0)

W spotkaniu 8. kolejki rosyjskiej FNL, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół FK Fakel przegrał z FK Torpedo 0-2 (0-0). Mecz na Central'nyi Stadionie Profsoyuzov w Woroneżu obejrzało 2 226 widzów.

8. kolejka Rosja - FNL
2019-08-14 18:00 | Stadion: Central'nyi Stadion Profsoyuzov | Widzów: 2226 | Arbiter: E. Kukulyak
FK Fakel Voronezh
FK Armavir
0
2
A. Kalmykov 51'
I. Paderin 72'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka FK Fakel wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 27. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FK Fakel.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FK Torpedo w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Amur Kalmykov. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

W 52. minucie za Ivana Ivanchenkę wszedł Ruslan Rzaev. W następstwie utraty bramki trener FK Fakel postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił pomocnika Romana Vorobyova i na pole gry wprowadził napastnika Ruslana Koryana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 57. a 69. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Fakel: Ilya Mazurov, Aleksey Gladyshev, Oleg Dmitriev, na ich miejsce weszli: Roman Pukhov, Oleg Krasilnichenko, Temuri Bukia. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Eduarda Lusikyana, Olega Polyakova, Azamata Gurfova zajęli: Nikita Bezlikhotnov, Igor Paderin, Denis Klopkov.

Trzeba było trochę poczekać, aby Igor Paderin wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Torpedo, strzelając kolejnego gola w 72. minucie pojedynku. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w zespole FK Torpedo doszło do zmiany. Sékou Doumbia wszedł za Amura Kalmykova.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Denis Kutin
67′ Oleg Dmitriev
Petr Ten
27′ 67′ Aleksey Gladyshev
Azamat Gurfov69′
44′ Vladislav Masternoy
Eduard Lusikyan64′
57′ Ilya Mazurov
Oleg Polyakov64′
54′ Roman Vorobjov
Nail Zamaliev
30′ Ivan Khleborodov
Igor Ponomarev
67′ Vladislav Mikushin
Anzor Ashev
67′ Temuri Bukia
Nikita Bezlikhotnov64′
Roman Kosyanchuk
Sékou Doumbia81′
Artur Ryabokobylenko
Denis Klopkov69′
54′ Ruslan Koryan
Igor Paderin64′  72′
57′ Roman Pukhov
Dmitri Pereverzev

Ruslan Rzaev52′

Arbiter nie ukarał piłkarzy FK Torpedo żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół FK Torpedo w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.