Liga rosyjska - 7. kolejka Premier League: Terek Grozny - FK Soczi 0-1 (0-1)

12 września na Akhmat Arena w Groznach odbył się mecz 7. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Terek i Dinama Sochi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dinama Sochi 1-0. Na stadionie zasiadło 6 084 widzów.

C. Noboa 24'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Dinama Sochi wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut jedenastka Terek zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Dinama Sochi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Christian Noboa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinama Sochi, zdobywając bramkę w 24. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomagał Nikita Burmistrov.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Nikicie Burmistrovowi, piłkarzowi Dinama Sochi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Dinama Sochi.

W 65. minucie Andrés Ponce zastąpił Georgiego Melkadzego. Między 65. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Terek: Vladimir Iljin, Maksim Nenakhov, Ismael Silva, na ich miejsce weszli: Evgeni Kharin, Oleg Iwanow, Anton Shvets. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aleksandra Rudenki, Joãozinha zajęli: Artur Jusupow, Danil Prutsev.

Trener Terek postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Artema Timofeeva i na pole gry wprowadził napastnika Idrisa Umaeva. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Timofeyowi Margasovowi z Dinama Sochi. Była to 90. minuta pojedynku. W drugiej połowie nie padły gole.

Timofey Margasov90′
76′ Maksim Nenakhov
Nikita Burmistrov39′
85′ Ismael Silva Lima
Christian Noboa  24′
85′ Artem Timofeev
João Natailton Ramos dos Santos73′
65′ Andrés Fabián Ponce Núñez
Ibragim Tsallagov
65′ Vladimir Iljin
Igor Yurganov
76′ Oleg Iwanow
Andrey Bokovoy
Khalid Kadyrov
Artur Jusupow73′
65′ Evgeni Kharin
Nikita Koldunov
85′ Anton Shvets
Danil Prutsev73′
Abubakar Kadyrov

65′ Georgi Melkadze

85′ Idris Umaev

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników Terek żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Dinama Sochi w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.