Liga rosyjska - 7. kolejka Premier League: FK Tambov - FK Ufa 2-0 (1-0)

W meczu 7. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 12 września, jedenastka Tambovu wygrała z Ufa 2-0 (1-0). Mecz na Mordovia Arena w Sarańsku obejrzało 2 567 widzów.

7. kolejka Rosja - Premier League
2020-09-12 12:45 | Stadion: Mordovia Arena | Widzów: 2567 | Arbiter: K. Levnikov
FK Tambov
FK Ufa
2
0
A. Gritsaenko 42'
M. Kostyukov 79'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ufa i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Tambovu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie Aleksey Gritsaenko dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zaliczył Oleksandr Kaplienko.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tambovu.

W 55. minucie Jemal Tabidze został zastąpiony przez Oliviera Thilla. Trener Ufa postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Kirilla Folmera i na pole gry wprowadził napastnika Nikolaya Giorgobianiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 57. minucie Valeriu Ciuperca został zmieniony przez Mikhaila Kostyukova, a za Vladimira Obukhova wszedł na boisko Aleksandr Karapetyan, co miało wzmocnić zespół Tambovu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksandra Sukhova na Lovra Bizjaka. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ufa: Ionuţowi Nedelcearu w 61. i Olivierowi Thillowi w 62. minucie.

Jedenastka Ufa ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Tambovu, zdobywając kolejną bramkę. W 79. minucie wynik na 2-0 podwyższył Mikhail Kostyukov. Przy zdobyciu bramki asystował Kirill Panchenko.

W 80. minucie boisko opuścili zawodnicy Tambovu: German Onugkha, Witalij Bałaszow, a na ich miejsce weszli Kirill Panchenko, Pavel Karasev. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę Oleksandrowi Kaplience z drużyny Tambovu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Aleksandr Belenov
 42′ Aleksey Gritsaenko
Pavel Alikin
83′ Oleksandr Kaplienko
Oleh Danchenko
7′ Adessoye Oyewole
Bojan Jokić
Aleksey Rybin
Ionuţ Nedelcearu61′
Evgeni Shlyakov
Aleksandr Sukhov31′ 70′
57′ Valeriu Ciuperca
Jemal Tabidze55′
80′ Pavel Karasev
Azer Aliev41′
Guram Tetrashvili
Igor Bezdenezhnykh
80′ Kirill Panchenko
Kirill Folmer55′
66′ Vladimir Obukhov
Aleksey Nikitin
80′ Witalij Bałaszow
Nikita Belousov
Vladimir Kabakhidze
Danila Emeljanov
Anton Kilin
Artem Golubev
66′ Aleksandr Karapetyan
Olivier Thill55′ 62′
57′  79′ Mikhail Kostyukov
Lovro Bizjak70′
80′ German Onugkha
Nikolay Giorgobiani55′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Ufa, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Tambovu obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka Tambovu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Ufa w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.