Liga rosyjska - 7. kolejka Premier League: FK Rostów nad Donem - Lokomotiw Moskwa 0-0

14 września na Rostov Arena w Rostowie nad Donem odbyło się spotkanie 7. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami FK Rostów i Lokomotiwu. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 15 011 widzów.

7. kolejka Rosja - Premier League
2020-09-14 19:30 | Stadion: Rostov Arena | Widzów: 15011 | Arbiter: V. Bezborodov
FK Rostów nad Donem
Lokomotiw Moskwa
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 56 pojedynków jedenastka Lokomotiwu wygrała 34 razy i zanotowała sześć porażek oraz 16 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Lokomotiwu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Vitali Lisakovich, a murawę opuścił Fiodor Smołow. W 68. minucie François Kamano został zastąpiony przez Grzegorza Krychowiaka.

W 72. minucie Roman Eremenko został zmieniony przez Pawła Mamajewa, a za Eldora Shomurodova wszedł na boisko Dmitri Poloz, co miało wzmocnić drużynę FK Rostów . Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniila Kulikova na Edera w 85. minucie. W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Grzegorza Krychowiaka z Lokomotiwu, a w 77. minucie Aleksieja Jonowa z drużyny przeciwnej. Trener FK Rostów postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Aleksieja Jonowa i na pole gry wprowadził napastnika Aleksandra Dolgova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Dmitri Rybchinskiy został zmieniony przez Władisława Ignatjewa, co miało wzmocnić zespół Lokomotiwu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Khorena Bayramyana na Davida Tosevskiego. W doliczonej trzeciej minucie starcia kartkę dostał Władisław Ignatjew z drużyny gości.

Maciej Rybus
90′ Khoren Bayramyan
Dmitri Zhivoglyadov
72′ Roman Eremenko
Daniil Kulikov85′
Danil Glebov
Anton Miranczuk
Dennis Hadzikadunic
Dmitri Rybchinskiy85′
77′ 85′ Aleksiej Jonow
Fiodor Smołow62′
72′ Eldor Shomurodov
Jasurbek Jaloliddinov
72′ Paweł Mamajew
Grzegorz Krychowiak68′ 73′
Danila Sukhomlinov
Roman Tugariew
85′ Aleksandr Dolgov
Antonio Eder85′
72′ Dmitri Poloz
Vitali Lisakovich62′
90′ David Tosevski
Rifat Żemaletdinow

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Lokomotiwu pokazał dwie.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.