Liga rosyjska - 7. kolejka FNL: Mordovia - Bałtika 0-3 (0-2)

W meczu 7. kolejki rosyjskiej FNL, który rozegrany został 10 sierpnia, drużyna Mordovii przegrała z Bałtiką 0-3 (0-2). Mecz na Stadionie Start w Sarańsku obejrzało 2 973 widzów.

N. Glushkov 70'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań drużyna Bałtiki wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Maksim Kuzmin.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bałtiki w 22. minucie spotkania, gdy Ilnur Alshin strzelił drugiego gola. Od 36. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Bałtiki.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Mordovii wyszedł w zmienionym składzie, za Vladislava Adaeva, Viktora Sergeeva weszli Denis Sobolev, Danila Buranov. Trener Bałtiki postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Maksima Kuzmina. Na boisko wszedł Nikita Glushkov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 64. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Maksimowi Tishkinowi i Filippowi Dvoretskovowi. W 70. minucie Aleksandr Dzhumaev został zmieniony przez Andreya Shustova.

Dopiero w drugiej połowie Nikita Glushkov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bałtiki, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie starcia. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Mordovia: Denisowi Sobolevowi w 75. i Danili Buranov w 90. minucie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Ilnur Alshin  22′ 36′ 78′
46′ Vladislav Adaev
Alan Chochiev
64′ Filipp Dvoretskov
Mladen Kaszczelan80′
70′ Aleksandr Dzhumaev
Maksim Kuzmin  10′ 45′ 61′
Anton Orlov
Artem Makarchuk
71′ Konstantin Bazelyuk
Stanislav Prychynenko
46′ Viktor Sergeev
Mikhail Markin
Maksim Aysin
Jewgienij Pomazan
Oleg Smirnov
Mutalip Alibekov83′
70′ Andrey Shustov
Asłan Dudiew
Evgeni Strelov
Nikita Glushkov61′  70′
Radik Yusupov
Ruslan Kisil80′
46′ 90′ Danila Buranov
Dmitri Zakharov78′
Rustem Mukhametshin
Vitali Zhironkin
Ruslan Navletov

46′ 75′ Denis Sobolev

71′ Aleksandr Ermakov

Sędzia wręczył trzy żółte kartki piłkarzom Mordovii, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.