Liga rosyjska - 7. kolejka FNL: FK Tom Tomsk - FK Alaniya Vladikavkaz 0-1 (0-1)

5 września na Stadionie Trud w Tomsku odbył się pojedynek 7. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Tom' i FK Alaniya-D. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Alaniya-D 1-0. Na stadionie zasiadło 605 widzów.

A. Maloyan 12'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Artur Maloyan wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Alaniya-D , zdobywając bramkę w 12. minucie meczu.

W 24. minucie Andrey Bychkov zastąpił Sergeya Bugrieva. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Alaniya-D.

Trener FK Tom' postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Denisa Talalaya. Na boisko wszedł Denis Poyarkov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 71. a 79. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FK Alaniya-D i jedną drużynie przeciwnej.

W 77. minucie Batraz Gurtsiev został zmieniony przez Khetaga Khosonova, co miało wzmocnić jedenastkę FK Alaniya-D. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pavela Dolgova na Maksima Dmitrieva w 79. minucie oraz Olega Shalaeva na Andreya Tekucheva w tej samej minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Alan Bagaev
24′ Andrey Bychkov
Batraz Khadartsev26′
89′ Oleg Shalaev
Dmitri Kobesov36′
62′ Denis Talalay
Butta Magomedov
79′ Pavel Dolgov
Azamat Zaseev
54′ Dmitri Kamenshchikov
Artur Maloyan  12′ 54′
Denis Vavilin
Georgi Natabashvili
Nikita Zubchikhin
Elbrus Zuraev
24′ 79′ Sergey Bugriev
David Kobesov54′
62′ Denis Poyarkov
Batradz Kokoev
Aleksandr Sakovich
Sergey Kramarenko
89′ Andrey Tekuchev
Alan Tsaraev
54′ Apti Akhjadov
Vladimir Khubulov
79′ Maksim Dmitriev
Islam Mashukov

Ruslan Suanov36′

Drużyna FK Alaniya-D zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FK Alaniya-D przyznał dwie.