Liga rosyjska - 7. kolejka FNL: FK Nizhny Novgorod - FK Fakel Voronezh 2-1 (1-1)

10 sierpnia na Stadionie Nizhnym Novgorod w Niżnym Nowogrodzie odbyło się starcie 7. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Olimpiyets i FK Fakel. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Olimpiyets 2-1. Na stadionie zasiadło 7 539 widzów.

7. kolejka Rosja - FNL
2019-08-10 16:00 | Stadion: Stadion Nizhny Novgorod | Widzów: 7539 | Arbiter: P. Shadykhanov
A. Gladyshev 4'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka FK Fakel trafiła do bramki rywala. W czwartej minucie Aleksey Gladyshev dał prowadzenie swojej drużynie.

W 13. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vladislava Mikushina z FK Fakel, a w 14. minucie Maksima Palienko z drużyny przeciwnej. W 33. minucie Ivan Chudin został zmieniony przez Pavela Ignatowicza.

Zespół gości długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 31 minut, jednak drużyna FK Olimpiyets doprowadziła do remisu. Gola strzelił Igor Portiniagin. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener FK Fakel postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Alekseya Gladysheva i na pole gry wprowadził napastnika Pavela Yakovleva. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 62. minucie arbiter przyznał kartkę Ili Mazurovowi z FK Fakel.

Chwilę później trener FK Olimpiyets postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Alexandra Stavpetsa. Na boisko wszedł Pavel Golyshev, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom FK Fakel: Danili Ermakov w 73. i Igorowi Khaimanovowi w 76. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Olimpiyets w 78. minucie spotkania, gdy Pavel Ignatowicz strzelił z karnego drugiego gola. W 81. minucie Roman Kosyanchuk został zmieniony przez Ruslana Koryana, co miało wzmocnić drużynę FK Fakel. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Igora Portiniagina na Aleksandra Salugina oraz Maksima Palienko na Ivana Temnikova.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Nikolayowi Sysuevowi, piłkarzowi FK Olimpiyets. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Portiniagin
90′ Nikolay Sysuev
Vladislav Mikushin13′
33′ Ivan Chudin
Oleg Dmitriev72′
Paweł Komołow
Aleksey Gladyshev  4′ 57′
14′ 87′ Maksim Palienko
Roman Kosyanchuk81′
Aleksandr Sapeta
Vladislav Masternoy
65′ Aleksandr Stavpets
Ilya Mazurov62′ 77′
 35′ 84′ Igor Portiniagin
Ivan Khleborodov72′
65′ Pavel Golyshev
Ruslan Koryan81′
Aykhan Guseynov
Roman Pukhov77′
33′  78′ (k.) Pavel Ignatowicz
Pavel Yakovlev57′
Aleksandr Sergeev

87′ Ivan Temnikov

84′ Aleksandr Salugin

Jedenastka FK Olimpiyets była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników gości. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze FK Olimpiyets otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół FK Olimpiyets wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.