Liga rosyjska - 7. kolejka FNL: FK Neftekhimik - FK Irtysz 1-0 (0-0)

W meczu 7. kolejki rosyjskiej FNL, który rozegrany został 5 września, jedenastka FK Neftekhimik wygrała z FK Irtysz 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Neftekhimik w Niżniekamsku obejrzało 746 widzów.

7. kolejka Rosja - FNL
2020-09-05 17:00 | Stadion: Stadion Neftekhimik | Widzów: 746 | Arbiter: I. Sidenkov
FK Neftekhimik Nizhnekamsk
FK Irtysz Omsk
1
0
A. Kotik 85'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andriusa Rukasa z FK Irtysz, a w 35. minucie Danila Klenkina z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 61. minucie za Ruslana Gordienkę wszedł Artem Tretjakov. Trener FK Neftekhimik postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Pavela Shadrina i na pole gry wprowadził napastnika Artema Kotika. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 74. minucie Artur Shleermakher został zmieniony przez Olega Tarabanova, co miało wzmocnić jedenastkę FK Irtysz. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Merabiego Uridię na Aleksandra Yushina.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Artem Kotik dla drużyny FK Neftekhimik. Bramka padła w tej samej minucie. W 87. minucie sędzia pokazał kartkę Vagizowi Galiulinowi z FK Neftekhimik.

W 88. minucie Danil Klenkin został zmieniony przez Denisa Kaykova, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia za Vagiza Galiulina wszedł na boisko Mikhail Yakovlev, co miało wzmocnić zespół FK Neftekhimik. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antona Krotova na Nikitę Zhustjeva.

Gennadi Kiselev
87′ 90′ Vagiz Galiulin
Anton Krotov89′
35′ 88′ Danil Klenkin
Sergey Podoksenov
Ilya Petrov
Artur Shleermakher74′
67′ Pavel Shadrin
Vadim Steklov
Marat Sitdikov
Ivan Donskov
83′ Merabi Uridia
Ruslan Gordienko61′
Wiaczesław Jusupow
Ilya Eremenko
88′ Denis Kaykov
Evgeni Kuznetsov
90′ Mikhail Yakovlev
Kirill Morozov
83′ Aleksandr Yushin
Oleg Tarabanov74′
67′  85′ Artem Kotik
Artem Tretjakov61′

Nikita Zhustjev89′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FK Irtysz pokazał jedną.

Jedenastka FK Neftekhimik w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.