Liga rosyjska - 7. kolejka FNL: FK Avangard Kursk - FK Spartak Moskva II 2-2 (1-0)

W starciu 7. kolejki rosyjskiej FNL, które rozegrane zostało 10 sierpnia, drużyna FK Avangard zremisowała ze Spartakiem II 2-2 (1-0). Mecz na Stadionie Trudovye Reservy w Kursku obejrzało 5 800 widzów.

7. kolejka Rosja - FNL
2019-08-10 17:00 | Stadion: Stadion Trudovye Reservy | Widzów: 5800 | Arbiter: A. Zhabchenko
A. Rudenko 63',83'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 28. minucie kartką został ukarany Sergey Breev, zawodnik gospodarzy.

W 45. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Spartaka II Daniil Petrunin. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Avangard.

Między 48. a 51. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 53. minucie w drużynie Spartaka II doszło do zmiany. Dmitry Markitesov wszedł za Maksima IIego.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 63. minucie gola wyrównującego strzelił Alexander Rudenko.

W 66. minucie arbiter wręczył kartkę Sylvanusowi Nimely'emu z jedenastki gości. W 69. minucie Sylvanus Nimely został zmieniony przez Vladislava Vasilyeva. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Kirillowi Gotsukowi, zawodnikowi FK Avangard.

W 73. minucie w zespole FK Avangard doszło do zmiany. Khachim Mashukov wszedł za Andreya Batyutina. Chwilę później trener FK Avangard postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Mikhail Zemskov, a murawę opuścił Roman Minaev. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w drużynie FK Avangard doszło do zmiany. Ilya Kubyshkin wszedł za Maksima Grigoryeva.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Spartaka II przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Alexander Rudenko ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-2.

W 85. minucie Soltmurad Bakaev został zmieniony przez Idrisę Sambú, co miało wzmocnić jedenastkę Spartaka II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Artema Fedchuka na Dmitriego Kayumova. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku kartkę dostał Pavel Maslov z Spartaka II. Minutę później na listę strzelców wpisał się Ilya Kubyshkin.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Pavel Maslov90′
70′ Kirill Gotsuk
Daniil Petrunin 45′ (samob.)
51′ Denis Nikitin
Maksim Sazonov
73′ Andrey Batyutin
Artem Voropaev
28′ Sergey Breev
Soltmurad Bakaev85′
48′ Grigori Chirkin
Nikita Bakalyuk49′
83′ Maksim Grigorjev
Maksim Danilin53′
Konstantin Kovalev
Mikhail Ignatov
89′ Artem Fedchuk
Sylvanus Nimely66′ 69′
77′ Roman Minaev
Idrisa Sidi Sambú85′
89′ Dmitri Kayumov
Tierno Tiub
83′  90′ (k.) Ilya Kubyshkin

73′ Khachim Mashukov

Denis Sinyaev

77′ Mikhail Zemskov

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Spartaka II wręczył trzy.

Drużyna FK Avangard w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.