Liga rosyjska - 6. kolejka Premier League: Zenit Sankt Petersburg - Terek Grozny 0-0

W pojedynku 6. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 17 sierpnia, zespół Zenitu zremisował z Terkami 0-0. Mecz na Saint-Petersburg Stadium w Petersburgu obejrzało 48 468 widzów.

6. kolejka Rosja - Premier League
2019-08-17 18:00 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 48468 | Arbiter: A. Matyunin
Zenit Sankt Petersburg
Terek Grozny
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 meczów zespół Zenitu wygrał 12 razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Terek. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania czerwoną kartkę obejrzał Rizvan Utsiev, tym samym zespół gości musiał większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bernarda Berishę z Terek, a w 24. minucie Igora Smolnikowa z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Zenitu wyszła w zmienionym składzie, za Igora Smolnikowa wszedł Jurij Żyrkow. W 62. minucie Bernard Berisha zastąpił Odise'a Roshiego.

W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Odise'a Roshiego z Terek, a w 74. minucie Magomeda Ozdojewa z drużyny przeciwnej. W 68. minucie w zespole Zenitu doszło do zmiany. Aleksey Sutormin wszedł za Aleksandra Jerokina. Trener Terek postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Olega Iwanowa i na pole gry wprowadził napastnika Andrésa Poncego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością.

W 83. minucie Emiliano Rigoni został zmieniony przez Dalera Kuziajewa, co miało wzmocnić drużynę Zenitu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Denisa Głuszakowa na Mikhaila Gashchenkova. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w czwartej minucie doliczonego czasu gry, arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jarosławowi Rakickiemu i Zoranowi Nižiciowi.

Zoran Nižić90′
90′ Jarosław Rakicki
Andriej Siemionow
24′ 46′ Igor Smolnikow
Rizvan Utsiev7′
Wílmar Enrique Barrios Terán
Oleg Iwanow81′
68′ Aleksander Jerokin
Evgeni Kharin
74′ Magomed Ozdojew
Bernard Berisha14′ 62′
Sardar Azmoun
Denis Głuszakow90′
Artjom Dziuba
Anton Shvets
83′ Emiliano Ariel Rigoni
Khalid Kadyrov
83′ Daler Kuziajew
Konrad Michalak
Robert Mak
Odise Roshi62′ 66′
Leon Musaev
Lechi Sadulaev
68′ Aleksey Sutormin
Damian Szymański
46′ Jurij Żyrkow
Magomed Mitrishev

Andrés Fabián Ponce Núñez81′

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla drużyny Zenitu, mimo że oddała ona siedem celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Zenitu przyznał trzy żółte.