Liga rosyjska - 6. kolejka Premier League: Ural - Krylja Sowietow 1-3 (0-1)

W meczu 6. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 17 sierpnia, drużyna Uralu przegrała z Krylja Sowietow 1-3 (0-1). Mecz na Ekaterinburg Arena w Jekaterynburg obejrzało 22 423 widzów.

6. kolejka Rosja - Premier League
2019-08-17 13:00 | Stadion: Stadion Central'nyj (old) | Widzów: 22423 | Arbiter: S. Ivanov
D. Radonjić 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Krylja Sowietow wygrała aż trzy razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Radu Ginsariemu z Krylja Sowietow.

Nieoczekiwanie to piłkarze Krylja Sowietow otworzyli wynik. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Radu Ginsari. Sytuację bramkową stworzył Dmitry Kabutov.

W 30. minucie żółtą kartką został ukarany Roman Emelianow, zawodnik gospodarzy. W 44. minucie Alexandru Gatcan zastąpił Srđana Mijailovicia. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtą kartką Dmitrija Kombarowa, piłkarza Krylja Sowietow.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Krylja Sowietow.

Na drugą połowę zespół Uralu wyszedł w zmienionym składzie, za Pawła Pogriebniaka wszedł Andrei Panyukov. Trener Uralu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Nikolaya Emilova. Na boisko wszedł Yuri Bavin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Roman Emelianow z Uralu na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 30. minucie. W 69. minucie żółtą kartkę dostał Dmitry Kabutov z drużyny gości. Kibice Krylja Sowietow nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dejana Radonjicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Radu Ginsari. Posunięcie trenera było słuszne. Dejana Radonjicia strzelił kolejnego gola w 84. minucie spotkania.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole Krylja Sowietow doszło do zmiany. Anton Zinkovskiy wszedł za Dmitrego Kabutova.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Krylja Sowietow w 79. minucie spotkania, gdy Aleksandr Sobolev zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Artem Timofeev.

W 81. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Andreiowi Panyukovowi, zawodnikowi gospodarzy.

Prawie natychmiast Dejan Radonjić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Krylja Sowietow, strzelając kolejnego gola w 84. minucie spotkania. Asystę zaliczył Aleksandr Sobolev.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu arbiter wręczył żółtą kartkę Denisowi Kułakowowi z Uralu. W tej samej minucie w drużynie Uralu doszło do zmiany. Artem Yusupov wszedł za Vladimira Ilyina.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 62 ataki oddał tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Andrei Panyukov.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Aleksandr Anjukow
88′ Denis Kułakow
Dmitri Kabutov69′ 76′
30′ 67′ Roman Emelianow
Dmitrij Kombarow45′
63′ Nikolay Emilov Dimitrov
Artem Timofeev
46′ Paweł Pogriebniak
Aleksandr Sobolev  79′
88′ Vladimir Iljin
Paul Viorel Anton
63′ Yuri Bavin
Egor Golenkov
46′  90′ 81′ Andrey Panyukov
Dejan Radonjić69′  84′
88′ Artem Yusupov

Sędzia przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Uralu, a zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.