Liga rosyjska - 6. kolejka Premier League: Spartak Moskwa - CSKA Moskwa 2-1 (0-0)

19 sierpnia na Otkrytiye Arena w Moskwie odbył się pojedynek 6. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Spartaka i CSKA. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Spartaka 2-1. Mecz obejrzało 44 434 widzów.

M. Fernandes 68'

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 22. minucie Dmitry Efremov zastąpił Takumę Nishimurę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jordanowi Larssonowi z zespołu gospodarzy. Była to 36. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartaka w 59. minucie spotkania, gdy Samuel Gigot strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Andre Schuerrle.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę CSKA w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mário Figueira.

W 71. minucie kartkę obejrzał Hördur Björgvin z CSKA. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Spartaka doszło do zmiany. Reziuan Mirzov wszedł za Jordana Larssona.

W 79. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Samuel Gigot ze Spartaka. W 80. minucie w drużynie CSKA doszło do zmiany. Kristijan Bistrović wszedł za Ilzata Akhmetova.

Kibice CSKA nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jakę Bijola. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Takuma Nishimura. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Spartaka doszło do zmiany. Lorenzo Melgarejo wszedł za Zelimkhana Bakaeva. W piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Kiriła Nababkina, zawodnika gości.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Igor Diveev
 59′, 79′ Samuel Gigot
Mário Figueira Fernandes  68′
Andriej Jeszczenko
Kirił Nababkin90′
Andre Schuerrle
Dmitri Efremov22′
88′ Zelimkhan Bakaev
Nikola Vlašić
36′ 72′ Jordan Larsson
Konstantin Maradishvili
88′ Lorenzo Melgarejo
Nayair Tiknizyan
72′ Reziuan Mirzov
Takuma Nishimura22′ 87′
Aleksandr Tashaev

Nail Umyarov

Georgi Melkadze

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Spartaka, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół CSKA wykorzystał wszystkie zmiany.