Liga rosyjska - 6. kolejka Premier League: Rubin Kazań - FK Tambov 2-2 (1-1)

30 sierpnia na Kazan' Arena w Kaniu odbył się pojedynek 6. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Rubinu i Tambovu. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Mecz obejrzało 4 515 widzów.

P. Karasev 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Rubinu wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tambovu w 15. minucie spotkania, gdy Aleksandr Karapetyan zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pavel Karasev.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Hwang In-Beom z Rubinu. Była to 30. minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Rubinu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wyrównującą bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył Đorđe Despotović.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 51. minucie kartkę dostał Aleksey Rybin, zawodnik Tambovu. W 62. minucie w zespole Tambovu doszło do zmiany. Mikhail Kostyukov wszedł za Aleksandra Karapetyana.

W tej samej minucie Kirill Panchenko został zastąpiony przez Vladimira Obukhova. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Rubinu doszło do zmiany. Oleg Szatow wszedł za Denisa Makarova. W 71. minucie arbiter przyznał kartkę Filipowi Uremoviciowi z drużyny gospodarzy.

Trener Rubinu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Darka Jevticia i na pole gry wprowadził napastnika Ivana Ignatjeva, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Tambovu doszło do zmiany. Anton Kilin wszedł za Evgeniego Shlyakova.

Piłkarze Tambovu w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 84. minucie Pavel Karasev dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Aleksey Rybin.

W 88. minucie sędzia pokazał kartkę Oliverowi Abildgaardowi z Rubinu.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W doliczonym czasie gry Đorđe Despotović ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-2. Bramka padła po podaniu Hwang In-Beoma.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Aleksey Gritsaenko
71′ Filip Uremović
Adessoye Oyewole
88′ Oliver Abildgaard
Aleksey Rybin51′
30′ In-Beom Hwang
Evgeni Shlyakov80′
71′ Darko Jevtić
Valeriu Ciuperca
Khvicha Kvaratskhelia
Pavel Karasev  84′
65′ Denis Makarov
Guram Tetrashvili
Aleksandr Zuev
Kirill Panchenko62′
 45′, 90′ Đorđe Despotović
Vladimir Obukhov62′
65′ Oleg Szatow
German Onugkha
Dmitri Tarasov

71′ Ivan Ignatjev

Kirill Kosarev

Wyraźna przewaga drużyny Rubinu nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona aż 10 celnych strzałów.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Rubinu, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Tambovu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.