Liga rosyjska - 6. kolejka Premier League: Lokomotiw - Zenit 0-0

30 sierpnia na RZD Arena w Moskwie odbyło się starcie 6. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Lokomotiwu i Zenitu. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Spotkanie obejrzało 7 739 widzów.

6. kolejka Rosja - Premier League
2020-08-30 15:00 | Stadion: RZD Arena | Widzów: 7739 | Arbiter: V. Moskalev
Lokomotiw Moskwa
Zenit Sankt Petersburg
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 55 meczów drużyna Zenitu wygrała 18 razy i zanotowała 16 porażek oraz 21 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Zenitu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Maciejowi Rybusowi z Lokomotiwu. Była to 26. minuta spotkania.

W 66. minucie Fiodor Smołow zastąpił Edera. W tej samej minucie w drużynie Lokomotiwu doszło do zmiany. Vitali Lisakovich wszedł za François Kamano.

Po chwili trener Zenitu postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jurija Żyrkowa wszedł Danil Krugovoy, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis. W tej samej minucie w zespole Zenitu doszło do zmiany. Emiliano Rigoni wszedł za Sardara Azmouna. Trener Lokomotiwu postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Dmitriego Rybchinskiego i na pole gry wprowadził napastnika Rifata Żemaletdinowa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lokomotiw: Vedranowi Czorluce w 85. i Rifatowi Żemaletdinowowi w 87. minucie. W 86. minucie Magomed Ozdojew został zmieniony przez Aleksandra Jerokina, a za Malcoma wszedł na boisko Aleksey Sutormin, co miało wzmocnić jedenastkę Zenitu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vedrana Czorlukę na Slobodana Rajkovicia.

Douglas dos Santos Justino de Melo
85′ 90′ Vedran Czorluka
Vyacheslav Karavaev
Stanislav Magkeev
Dejan Lovren
26′ Maciej Rybus
Jurij Żyrkow73′
79′ Dmitri Rybchinskiy
Artjom Dziuba
66′ Fiodor Smołow
Sardar Azmoun73′
66′ François Kamano
Danila Prokhin
90′ Slobodan Rajković
Daniil Shamkin
66′ Antonio Eder

66′ Vitali Lisakovich

79′ 87′ Rifat Żemaletdinow

Przewaga zespołu Zenitu w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Zenitu żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.