Liga rosyjska - 6. kolejka Premier League: FK Tambov - FK Krasnodar 0-2 (0-1)

17 sierpnia na Mordovia Arena w Sarańsku odbyło się spotkanie 6. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Tambovu i Krasnodaru. Mecz zakończył się zwycięstwem Krasnodaru 2-0. Starcie obejrzało 7 115 widzów.

6. kolejka Rosja - Premier League
2019-08-17 15:30 | Stadion: Mordovia Arena | Widzów: 7115 | Arbiter: N. Voloshin
FK Tambov
FK Krasnodar
0
2
Wanderson 2'
D. Utkin 78'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W drugiej minucie Wamberto dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy golu zaliczył Magomed-Shapi Suleymanov.

W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Cristiana Ramíreza z Krasnodaru, a w 15. minucie Pavela Karaseva z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Krasnodaru.

Drugą połowę drużyna Tambovu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Khasana Mamtova wszedł Khyzyr Appaev. Także zespół Krasnodaru wyszedł w zmienionym składzie, za Sergieja Pietrowa wszedł Dmitriy Stotskiy. Trener Tambovu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Olega Chernyshova. Na boisko wszedł Olabiran Muyiwa, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 66. minucie Kristoffer Olsson został zastąpiony przez Marcusa Berga. W 75. minucie Mikhail Kostyukov został zmieniony przez Khetaga Khosonova, co miało wzmocnić drużynę Tambovu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Ignatyeva na Daniila Utkina. W 77. minucie kartkę dostał Guram Tetrashvili, piłkarz Tambovu.

Zespół Tambovu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Krasnodaru, zdobywając kolejną bramkę. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku skutecznym uderzeniem popisał się Daniil Utkin.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Tambov: Olabiranowi Muyiwie w 81. i Khetagowi Khosonovowi w 82. minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Ruslan Kambolov
62′ Oleg Chernyshov
Kristoffer Olsson66′
15′ Pavel Karasev
Tonny Emilio Trindade de Vilhena
77′ Guram Tetrashvili
Magomed-Shapi Suleymanov
46′ Khasan Mamtov
Ivan Ignatjev77′
75′ Mikhail Kostyukov
Wanderson Maciel Sousa Campos  2′
Vladimir Sugrobov
Matvey Safonov
75′ 82′ Khetag Khosonov
Aleksey Gritsaenko
Sulley Sariki Muniru
Dmitri Skopintsev
62′ 81′ Olabiran Blessing Muyiwa
Kaio Fernando da Silva Pantaleão
Muhammed Usman Edu
Dmitri Stotskiy46′
46′ Khyzyr Appaev
Daniil Utkin77′  78′
Mohamed Konaté
Marcus Berg66′
Ivan Markelov

Zawodnicy Tambovu dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.