Liga rosyjska - 6. kolejka Premier League: FK Orenburg - FK Soczi 1-1 (0-0)

16 sierpnia na Stadionie Gazovik w Rostoshi odbył się mecz 6. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Orenburga i Dinamo Sochi. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 4 411 widzów.

D. Poloz 68'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Orenburga wygrał aż sześć razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 19. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Orenburga i jedną drużynie przeciwnej.

W 46. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Dinamo Sochi Nikita Kalugin. W 54. minucie za Nikitę Kalugina wszedł Aleksandr Karapetyan.

W 63. minucie sędzia ukarał kartką Ibragima Tsallagova, piłkarza Dinamo Sochi. W 68. minucie Dmitriy Poloz wyrównał wynik meczu z karnego. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Dinamo Sochi doszło do zmiany. Duszan Lagator wszedł za Ivana Novoseltseva.

W następstwie utraty gola trener Orenburga postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Ricarda Alvesa i na pole gry wprowadził napastnika Joela Fameyeha, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 77. minucie Andrey Mostovoy został zmieniony przez Nikitę Burmistrova, co miało wzmocnić zespół Dinamo Sochi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Artyoma Kulisheva na Artema Galadzhana. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Đorđe Despotovicia z Orenburga, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Christiana Noboa z drużyny przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Elmir Nabiullin
80′ Artem Kulishev
Ivan Novoseltsev19′ 69′
71′ Ricardo Alves Coelho da Silva
Igor Yurganov
Vadim Afonin
Andrey Mostovoy77′
22′ Timur Ayupov
Christian Noboa90′
42′ Danijel Miškić
Ibragim Tsallagov63′
84′ Đorđe Despotović
Yan Kazaev
71′ Joel Fameyeh
Duszan Lagator69′
80′ Artem Galadzhan
Evgeni Pesegov

Aleksey Pomerko

Akmal Bakhtiyarov

Aleksandr Karapetyan54′

Vladimir Obukhov

Sędzia w pierwszej połowie wręczył dwie żółte kartki zawodnikom Orenburga, a w drugiej jedną. Piłkarze gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Dinamo Sochi w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.