Liga rosyjska - 6. kolejka Premier League: FK Krasnodar - FK Rostów nad Donem 1-1 (0-0)

W spotkaniu 6. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 30 sierpnia, drużyna Krasnodaru zremisowała z FK Rostów 1-1 (0-0). Mecz na Stadionie FK Krasnodar obejrzało 9 136 widzów.

6. kolejka Rosja - Premier League
2020-08-30 19:00 | Stadion: Stadion FK Krasnodar | Widzów: 9136 | Arbiter: S. Karasev
FK Krasnodar
FK Rostów nad Donem
1
1
M. Berg 72'
M. Normann 64'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków jedenastka Krasnodaru wygrała 12 razy i zanotowała cztery porażki oraz 11 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 27. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Sergiejowi Pietrowowi i Romanowi Eremence.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 59. minucie Jurij Gazinski został zastąpiony przez Daniila Utkina. W 63. minucie kartkę otrzymał Aleksandr Martynowicz z Krasnodaru.

Trener FK Rostów postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Khorena Bayramyana i na pole gry wprowadził napastnika Dmitriego Poloza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FK Rostów w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie Mathias Antonsen dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 66. minucie w jedenastce Krasnodaru doszło do zmiany. Remy Cabella wszedł za Tonnego Trindadego.

Piłkarze Krasnodaru otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Marcus Berg. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sergiej Pietrow.

W doliczonej pierwszej minucie starcia kartkę dostał David Tosevski, zawodnik FK Rostów. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Sergey Pesjakov
63′ Aleksandr Martynowicz
Evgeni Chernov
27′ Sergiej Pietrow
Aleksiej Kozłow
Cristian Leonel Ramírez Zambrano
Maksim Osipenko
80′ Viktor Claesson
Mathias Antonsen Normann  64′
Kaio Fernando da Silva Pantaleão
Khoren Bayramyan63′
59′ Jurij Gazinski
Roman Eremenko27′ 85′
Kristoffer Olsson
Dennis Hadzikadunic
66′ Tonny Emilio Trindade de Vilhena
Kento Hashimoto74′
 72′ Marcus Berg
Nikolay Poyarkov
66′ Remy Cabella
Aleksandr Smirnov
Ruslan Kambolov
Danil Glebov74′
Aleks Matsukatov
Konstantin Kovalev
59′ Daniil Utkin
Aleksandr Dolgov74′
Ariclenes da Silva Ferreira
Dmitri Poloz63′
Maksim Kutovoy
David Tosevski85′ 90′
80′ Magomed-Shapi Suleymanov

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna Krasnodaru w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.