Liga rosyjska - 6. kolejka Premier League: FK Chimki - FK Rotor Wołgograd 1-1 (0-1)

29 sierpnia na Arena Khimki w Khimki odbyło się spotkanie 6. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Chimki i FK Rotor. Mecz zakończył się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 2 541 widzów.

K. Mullin 32'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć zespół Chimki wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andreya Murnina z Chimki, a w 29. minucie Solomona Kverkvelię z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FK Rotor w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie Kamil Mullin dał prowadzenie swojej jedenastce. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Danil Stepanov.

W 39. minucie sędzia pokazał kartkę Kirillowi Bozhenovowi, zawodnikowi Chimki. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Rotor.

Drugą połowę drużyna FK Rotor rozpoczęła w zmienionym składzie, za Armena Manucharyana wszedł Oleg Kozhemyakin. W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Azatowi Bayryevowi z FK Rotor.

Zespół Chimki wyrównał wynik meczu. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksandr Lomovitskiy. Bramka padła po podaniu Arshaka Koryana.

W 62. minucie Andrey Murnin został zastąpiony przez Maksima Martusevicha. Chwilę później trener FK Rotor postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Ilyę Zhiguleva. Na boisko wszedł Sergey Serchenkov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w jedenastce Chimki doszło do zmiany. Mohamed Konaté wszedł za Kamrana Alieva.

W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Olega Aleynika z FK Rotor, a w 82. minucie Briana Idowu z drużyny przeciwnej. Trener Chimki postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Arshaka Koryana i na pole gry wprowadził napastnika Ilyę Vorobjeva. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Aleksandra Troshechkina, piłkarza Chimki.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Azat Bayryev53′
82′ Brian Oladapo Idowu
Cedric Kuame Gogoua
Dmitri Tikhiy
Solomon Kverkvelia29′
85′ Arshak Koryan
Armen Manucharyan46′
Artem Polyarus
Danil Stepanov
39′ Kirill Bozhenov
Oleg Aleynik79′
 56′ Aleksandr Lomovitskiy
Zuriko Davitashvili
24′ 62′ Andrey Murnin
Sergey Makarov
90′ Aleksandr Troshechkin
Ilya Zhigulev65′
76′ Kamran Aliev
Oleg Nikolaev
62′ Maksim Martusevich
Evgeni Pesegov
Gela Zaseev
Sergey Serchenkov65′
76′ Mohamed Konaté
Mukhammad Sultonov
85′ Ilya Vorobjev

Pomimo wyraźnej przewagi jedenastki Chimki nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona cztery celne strzały.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Chimki. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze FK Rotor dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Drużyna Chimki w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka FK Rotor w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.