Liga rosyjska - 6. kolejka FNL: Veles Moskva - FK Torpedo Moskva 0-5 (0-3)

W spotkaniu 6. kolejki rosyjskiej FNL, które rozegrane zostało 30 sierpnia, zespół Velesu Moskva przegrał wysoko z FK Torpedo 0-5 (0-3). Mecz na Stadionie Avangard w Domodedovo obejrzało 912 widzów.

V. Adaev 86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół FK Torpedo wygrał aż trzy razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Torpedo w 10. minucie spotkania, gdy Ruslan Magal zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

W 18. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Erving Joe Botaka-Yoboma osłabiając tym samym zespół Velesu Moskva.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Torpedo w 19. minucie spotkania, gdy Igor Lebedenko strzelił z karnego drugiego gola.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Ilya Berkovskiy.

W 39. minucie za Artema Maksimenkę wszedł Igor Klimov. W tej samej minucie w drużynie Velesu Moskva doszło do zmiany. Aleksey Baev wszedł za Kirilla Rodionova. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ilyai Berkovskiemu z zespołu FK Torpedo. Była to 45. minuta pojedynku.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 62. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Torpedo: Ilya Berkovskiy, Danila Proshlyakov, Aleksandr Riazancew, na ich miejsce weszli: Astemir Gordyushenko, Amur Kalmykov, Filipp Dvoretskov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aleksandra Kakhidzego, Ili Stefanovicha zajęli: Aleksey Vakulich, Seyt-Daut Garakoev.

Trzeba było trochę poczekać, aby Astemir Gordyushenko wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Torpedo, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie starcia. W 73. minucie w drużynie Velesu Moskva doszło do zmiany. Ruslan Fishchenko wszedł za Artura Galoyana.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu żółtą kartkę obejrzał Mamadou Maiga z Velesu Moskva. Trener FK Torpedo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Konstantina Kertanova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Igor Lebedenko. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić piątą bramkę. W 86. minucie w zespole FK Torpedo doszło do zmiany. Andrey Lyakh wszedł za Sergeya Shustikova.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W tej samej minucie wynik na 0-5 podwyższył Vladislav Adaev.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-5.

Evgeni Konyukhov
18′ Erving Joe Botaka-Yoboma
Andrey Evdokimov
61′ Aleksandr Kakhidze
Ruslan Magal  10′ (k.)
Pavel Kotov
Maksim Shorkin
Diego Malaniya
Sergey Shustikov86′
73′ Artur Galoyan
Vladislav Adaev  86′
75′ Mamadou Maiga
Ilya Berkovskiy  28′ 45′ 46′
Aleksandr Osipov
Ravil Netfullin
39′ Kirill Rodionov
Aleksandr Riazancew62′
39′ Artem Maksimenko
Igor Lebedenko  19′ (k.) 75′
61′ Ilya Stefanovich
Danila Proshlyakov46′
Pavel Ovchinnikov
Vitali Botnar
39′ Igor Klimov
Anton Porutchikov
61′ Aleksey Vakulich
Egor Proshkin
73′ Ruslan Fishchenko
Temirkhan Sundukov
61′ Seyt-Daut Garakoev
Filipp Dvoretskov62′
Nikita Kirsanov
Aleksandr Eliseev
Danila Polyakov
Astemir Gordyushenko46′  68′
39′ Aleksey Baev
Konstantin Kertanov75′

Andrey Lyakh86′

Aleksandr Orekhov

Amur Kalmykov46′

Drużyna FK Torpedo zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom Velesu Moskva, a zawodnikom FK Torpedo przyznał jedną żółtą.