Liga rosyjska - 6. kolejka FNL: Szynnik Jarosław - FK Avangard Kursk 1-3 (0-1)

W spotkaniu 6. kolejki rosyjskiej FNL, które rozegrane zostało 3 sierpnia, drużyna Szynnika przegrała z FK Avangard 1-3 (0-1). Mecz na Stadionie Shinnik w Jarosławiu obejrzało 2 720 widzów.

6. kolejka Rosja - FNL
2019-08-03 16:00 | Stadion: Stadion Shinnik | Widzów: 2720 | Arbiter: S. Kulikov
R. Minaev 66'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Szynnika wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Wysiłki podejmowane przez zespół FK Avangard w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Artem Fedchuk.

W 37. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vasiliego Aleynikova z Szynnika, a w 41. minucie Aslana Dashaeva z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FK Avangard.

Na drugą połowę drużyna Szynnika wyszła w zmienionym składzie, za Vasiliego Aleynikova, Ivana Oleynikova, Timura Pukhova weszli Mikhail Bakaev, Ilya Viznovich, Eldar Nizamutdinov.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Avangard w 48. minucie spotkania, gdy Andrey Batyutin zdobył drugą bramkę. W 63. minucie Maksim Grigoryev zastąpił Ilyaję Kubyshkina.

Niedługo później Roman Minaev wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Avangard, strzelając kolejnego gola w 66. minucie meczu. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksandra Ektova z Szynnika, a w 71. minucie Artema Fedchuka z drużyny przeciwnej.

W 69. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Khachim Mashukov, Mikhail Zemskov, a na ich miejsce weszli Andrey Batyutin, Roman Minaev.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 73 ataki oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Eldar Nizamutdinov.

W 79. minucie Denis Nikitin został zmieniony przez Alana Lelyukaeva, co miało wzmocnić zespół FK Avangard. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergeya Samodina na Albeka Gongapsheva oraz Nikitę Drozdova na Valerego Tskhovrebova. Na pięć minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Ilya Viznovich, piłkarz gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Kirill Gotsuk
37′ 46′ Vasili Aleynikov
Denis Nikitin79′
87′ Nikita Drozdov
Andrey Batyutin  48′ 69′
69′ Aleksandr Ektov
Sergey Breev
Oleg Kozhemyakin
Grigori Chirkin
46′ Ivan Oleynikov
Maksim Grigorjev63′
46′ Timur Pukhov
Konstantin Kovalev
Vyacheslav Zinkov
Artem Fedchuk  31′ 71′
83′ Sergey Samodin
Nikita Timoshin
87′ Valeri Tskhovrebov
Aleksandr Voynov
Nikolay Vovk
Dmitri Kayumov
46′ Mikhail Bakaev
Ilya Kubyshkin63′
Anton Betyuzhnov
Khachim Mashukov69′
Igor Maslennikov
Denis Sinyaev
83′ Albek Gongapshev
Mikhail Zemskov69′
46′  78′ Eldar Nizamutdinov

46′ 85′ Ilya Viznovich

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Szynnika, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka Szynnika w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.