Liga rosyjska - 6. kolejka FNL: SKA-Energia - Szynnik 2-1 (1-0)

W meczu 6. kolejki rosyjskiej FNL, który rozegrany został 30 sierpnia, drużyna SKA-Energia zwyciężyła z Szynnikiem 2-1 (1-0). Mecz na Stadionie imenim V.I. Lenina w Chabarowsku obejrzało 1 055 widzów.

6. kolejka Rosja - FNL
2020-08-30 07:00 | Stadion: Stadion imeni V.I. Lenina | Widzów: 1055 | Arbiter: A. Lyubimov
S. Samodin 77'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Drużyna Szynnika wygrała aż 11 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko pięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Vyacheslavowi Zinkovowi z Szynnika.

Tymczasem piłkarze SKA-Energia nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 17. minucie Dmitri Barkov dał prowadzenie swojej drużynie.

Między 29. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SKA-Energia.

Na drugą połowę drużyna Szynnika wyszła w zmienionym składzie, za Evgeniego Nasedkina, Nikitę Matskharashvilego weszli Aleksandr Nosov, Eldar Nizamutdinov. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dmitriego Tananeeva z Szynnika, a w 70. minucie Dmitriego Barkova z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Arman Kenesov zastąpił Daniila Ivankova. W 73. minucie Ivan Oleynikov został zmieniony przez Nikitę Goluba, co miało wzmocnić zespół Szynnika. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dmitriego Barkova na Konstantina Bazelyuka.

Zawodnicy Szynnika otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 13 minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Sergey Samodin.

W 78. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Vyacheslav Zinkov osłabiając drużynę Szynnika. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w ósmej minucie. W następstwie utraty gola trener SKA-Energia postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Artemiego Maleeva i na pole gry wprowadził napastnika Vladislava Bragina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry zwycięską bramkę dla drużyny SKA-Energia zdobył Konstantin Bazelyuk.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w zespole SKA-Energia doszło do zmiany. Grigori Trufanov wszedł za Iraklego Kvekveskiriego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Denis Kutin
29′ Semen Matviychuk
Nikita Matskharashvili46′
70′ Arman Kenesov
Evgeni Nasedkin43′ 46′
38′ 90′ Irakli Kvekveskiri
Ivan Oleynikov73′
85′ Artemi Maleev
Timur Pukhov
Vladislav Nikiforov
Vyacheslav Zinkov8′ 78′
 17′ 70′ 75′ Dmitri Barkov
Aleksandr Nosov46′
90′ Grigori Trufanov
Albek Gongapshev
Andrey Batyutin
Eldar Nizamutdinov46′
Vitali Gorulev

70′ Daniil Ivankov

Aleksandr Maksimenko

75′  90′ Konstantin Bazelyuk

85′ Vladislav Bragin

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gości w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Szynnika w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.