Liga rosyjska - 6. kolejka FNL: SKA-Energia - Bałtika 2-0 (1-0)

3 sierpnia na Stadionie imenim V.I. Lenina w Chabarowsku odbył się mecz 6. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami SKA-Energia i Bałtiki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SKA-Energia 2-0. Spotkanie obejrzało 3 578 widzów.

6. kolejka Rosja - FNL
2019-08-03 09:00 | Stadion: Stadion imeni V.I. Lenina | Widzów: 3578 | Arbiter: E. Turbin
SKA-Energia Chabarowsk
Bałtika Kaliningrad
2
0
I. Kuzmichev 6'
V. Kamilov 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 starć drużyna SKA-Energia wygrała 11 razy i zanotowała siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu sędzia pokazał żółtą kartkę Maksimowi Kuzminowi z Bałtiki.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie bramkę zdobył Ilya Kuzmichev.

W 36. minucie Vitali Gorulev zastąpił Ramazana Gadzhimuradova. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie Bałtiki doszło do zmiany. Nikita Glushkov wszedł za Alikhana Shavaeva. W 43. minucie żółtą kartkę dostał Maksim Tishkin, piłkarz gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SKA-Energia.

W 46. minucie Stanislav Prychynenko został zmieniony przez Artema Makarchuka, co miało wzmocnić drużynę Bałtiki. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ilyę Kuzmicheva na Vladislava Bragina w 63. minucie. Między 49. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ivan Maklakov z drużyny Bałtiki i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 59. minucie. Po chwili trener SKA-Energia postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Artemiy'ego Maleeva wszedł Grigory Trufanov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie SKA-Energia utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie SKA-Energia udało się strzelić gola i wygrać. W 79. minucie arbiter wręczył żółtą kartkę Ilnurowi Alshinowi z zespołu gości.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie SKA-Energia doszło do zmiany. Patrick wszedł za Adłana Kacajewa. Chwilę później trener Bałtiki postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Alana Chochieva. Na boisko wszedł Ruslan Kisil, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 89. minucie w zespole Bałtiki doszło do zmiany. Dmitry Zakharov wszedł za Ilnura Alshina.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół SKA-Energia, strzelając kolejnego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Vladislav Kamilov.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Maksim Plopa
36′ Vitali Gorulev
Maksim Tishkin43′
83′ Adłan Kacajew
Ilnur Alshin79′ 89′
 90′ Vladislav Kamilov
Alan Chochiev87′
Irakli Kvekveskiri
Maksim Kuzmin5′
49′ 69′ Artemi Maleev
Stanislav Prychynenko46′
Vladislav Nikiforov
Alikhan Shavaev40′
 6′ 63′ Ilya Kuzmichev
Artem Makarchuk46′
69′ Grigori Trufanov
Dmitri Zakharov89′
Xhelil Asani

36′ 59′ Ramazan Gadzhimuradov

Aleksandr Maksimenko

63′ Vladislav Bragin

83′ Patrick Dos Santos Cruz

Sędzia przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Bałtiki, a zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy.