Liga rosyjska - 6. kolejka FNL: FK Olimpiyets - Tekstilshchik 2-1 (1-1)

30 sierpnia na Stadionie Nizhnym Novgorod w Niżnym Nowogrodzie odbył się pojedynek 6. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Olimpiyets i Tekstilshchika. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Olimpiyets 2-1. Mecz obejrzało 3 817 widzów.

6. kolejka Rosja - FNL
2020-08-30 16:00 | Stadion: Stadion Nizhny Novgorod | Widzów: 3817 | Arbiter: A. Chistyakov
FK Nizhny Novgorod
FK Tekstilshchik Ivanovo
2
1
I. Gorbunov 31',64'
V. Sysuev 14'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół FK Olimpiyets wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie arbiter pokazał kartkę Aleksandrowi Ageevowi, piłkarzowi gości.

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Tekstilshchika otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył Vladislav Sysuev.

W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pawła Komołowa z FK Olimpiyets, a w 31. minucie Adila Mukhametzyanova z drużyny przeciwnej.

Piłkarze FK Olimpiyets odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił Igor Gorbunov.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Tekstilshchika wyszedł w zmienionym składzie, za Adila Mukhametzyanova, Aleksandra Ageeva weszli Evgeni Marichev, Ilya Moseychuk. Między 50. a 60. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Tekstilshchika i dwie drużynie przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FK Olimpiyets przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie Igor Gorbunov ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-1.

W 65. minucie Maksim Bachinskiy zastąpił Maksima Sidorova. Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Temnikov
83′ Artur Anisimov
Aleksey Smirnov
Kirill Gotsuk
Denis Fomin
90′ Nikita Kakkoev
Aleksey Gubochkin
Kirill Malyarov
Sergey Obivalin52′
57′ Aleksey Shumskikh
Aleksey Goryushkin
60′ Sergey Zuykov
Adil Mukhametzyanov31′ 46′
 31′, 64′ 89′ Igor Gorbunov
Vladislav Sysuev  14′
29′ 87′ Paweł Komołow
Aleksandr Ageev12′ 46′
90′ Artiom Popow
Khyzyr Appaev50′
Aleksandr Sapeta
Maksim Bachinskiy65′
85′ 90′ Ivan Temnikov
Vladimir Romanenko
Oleg Smirnov
Aleksandr Maslov
Nikolay Sysuev
Aleksey Makushkin
87′ Albert Sharipov
Evgeni Marichev46′ 58′
90′ Artem Shmykov
Ilya Moseychuk46′
89′ Timur Suleymanov
Evgeni Popov
90′ Dmitri Yugaldin
Maksim Sidorov65′

Aleksandr Solodkov

Valeri Alshanskiy

Aleksandr Shlenkin

Arbiter ukarał żółtymi kartkami sześciu zawodników FK Olimpiyets. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i pięć w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości dostali dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Tekstilshchika w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.