Liga rosyjska - 6. kolejka FNL: FK Fakel Voronezh - FK Mordowia Sarańsk 2-1 (1-0)

3 sierpnia na Central'nyi Stadionie Profsoyuzov w Woroneżu odbyło się starcie 6. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Fakel i Mordovii. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Fakel 2-1. Pojedynek obejrzało 2 204 widzów.

6. kolejka Rosja - FNL
2019-08-03 17:00 | Stadion: Central'nyi Stadion Profsoyuzov | Widzów: 2204 | Arbiter: I. Panin
A. Orlov 49'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Mordovii wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Oleg Smirnov został zastąpiony przez Denisa Shebanova.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FK Fakel: Igorowi Khaimanovowi w 24. i Ili Mazurovowi w 29. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Fakel w 34. minucie spotkania, gdy Oleg Dmitriev zdobył pierwszą bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Danili Buranovowi z jedenastki gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Fakel.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł wyrównujący gol w tym spotkaniu. W 49. minucie Anton Orlov wyrównał wynik meczu.

W 57. minucie w zespole FK Fakel doszło do zmiany. Artur Ryabokobylenko wszedł za Olega Krasilnichenkę.

W 59. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Mordovii Aleksandr Tenyaev. W 60. minucie Danila Buranov został zmieniony przez Ruslana Navletova, co miało wzmocnić jedenastkę Mordovii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ilyę Mazurova na Romana Pukhova.

W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andreya Khripkova z Mordovii, a w 64. minucie Olega Dmitrieva z drużyny przeciwnej. W następstwie utraty gola trener Mordovii postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Filippa Dvoretskova i na pole gry wprowadził napastnika Viktora Sergeeva. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ruslana Navletova z Mordovii, a w 87. minucie Aleksandra Cherevka z drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Oleg Smirnov
24′ Igor Khaymanov
Andrey Khripkov63′
57′ Oleg Krasilnichenko
Igor Klimov
Aleksandr Likhachev
Aleksandr Tenyaev 59′ (samob.)
87′ Aleksandr Cherevko
Evgeni Yatchenko
 34′ 64′ 81′ Oleg Dmitriev
Vladislav Adaev
68′ Aleksey Gladyshev
Danila Buranov41′ 60′
Vladislav Masternoy
Filipp Dvoretskov66′
29′ 64′ Ilya Mazurov
Aleksandr Dzhumaev
90′ Roman Vorobjov
Andrey Shustov75′
90′ Temuri Bukia
Evgeni Strelov
Roman Kosyanchuk
Radik Yusupov
57′ Artur Ryabokobylenko
Ruslan Navletov60′ 73′
81′ Ruslan Koryan
Denis Sobolev
64′ Roman Pukhov
Aleksandr Ermakov
68′ Pavel Yakovlev
Viktor Sergeev66′

Arbiter w pierwszej połowie wręczył dwie żółte kartki zawodnikom FK Fakel, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Drużyna FK Fakel w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości dokonał czterech zmian.