Liga rosyjska - 6. kolejka FNL: FK Chertanovo Moskva - FK Chimki 0-0

3 sierpnia na Sportivnyj gorodok Luzhniki w Moskwie odbył się mecz 6. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Chertanovo i Chimki. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Starcie obejrzało 1 200 widzów.

6. kolejka Rosja - FNL
2019-08-03 14:00 | Stadion: Sportivnyj gorodok Luzhniki | Widzów: 1200 | Arbiter: L. Verulidze
FK Chertanovo Moskva
FK Chimki
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół FK Chertanovo wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach jedenastka FK Chertanovo próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 22. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Chimki.

Na drugą połowę drużyna Chimki wyszła w zmienionym składzie, za Władimira Djadjuna, Dmitriego Kamenshchikova weszli Aleksey Skvortsov, Idris Umaev. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Andreyowi Mendlowi z Chimki.

W 69. minucie Andrey Mendel został zmieniony przez Aleksandra Troshechkina. Niedługo później trener FK Chertanovo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Leonid Gerchikov, a murawę opuścił Yury Zavezyon. W 82. minucie kartkę dostał Danila Prutsev, piłkarz FK Chertanovo.

W tej samej minucie trener Chimki postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Arshaka Koryana wszedł Aleksandr Smirnov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Chimki utrzymać remis. W doliczonej pierwszej minucie spotkania kartkę obejrzał Ravil Netfullin z jedenastki Chimki.

Aleksandr Filin32′
84′ Roman Ezhov
Evgeni Gapon
87′ Yuri Gorshkov
Dmitri Tikhiy
Ilya Kamyshev
Arshak Koryan82′
82′ Danil Prutsev
Andrey Mendel65′ 69′
Maksim Vityugov
Ravil Netfullin90′
80′ Yuri Zavezen
Artem Polyarus90′
85′ Nikolay Prudnikov
Władimir Djadjun40′ 46′
90′ Vladislav Sarveli
Egor Proshkin
87′ Egor Kondakov
Aleksandr Smirnov82′
Aleksandr Mikhaylov
Andrey Murnin
80′ Leonid Gerchikov
Aleksey Skvortsov46′
84′ Egor Rudkovskiy
Aleksandr Troshechkin69′
90′ Daniil Tyumentsev
Idris Umaev46′
Dmitri Velikorodny

85′ Aleksandr Konev

Nikita Suleymanov

Przewaga zespołu FK Chertanovo w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy FK Chertanovo dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy pięć.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.