Liga rosyjska - 6. kolejka FNL: FK Chertanovo - FK Alaniya-D 0-3 (0-2)

W pojedynku 6. kolejki rosyjskiej FNL, który rozegrany został 30 sierpnia, zespół FK Chertanovo przegrał z FK Alaniya-D 0-3 (0-2). Mecz na Sportivnyj gorodok Luzhniki w Moskwie obejrzało 900 widzów.

6. kolejka Rosja - FNL
2020-08-30 14:00 | Stadion: Sportivnyj gorodok Luzhniki | Widzów: 900 | Arbiter: A. Fedorov
A. Maloyan 79'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Yan Gudkov, piłkarz FK Chertanovo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Alaniya-D w 16. minucie spotkania, gdy Batraz Khadartsev zdobył z karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 32. minucie sędzia pokazał kartkę Alekseyowi Nikitenkovowi z zespołu FK Chertanovo.

Drużyna FK Chertanovo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FK Alaniya-D, strzelając kolejnego gola. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Allon Butaev.

W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aleksandra Nadolskiego z FK Chertanovo, a w 44. minucie Islama Mashukova z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka FK Chertanovo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nikitę Suleymanova wszedł Leonid Gerchikov. Trener FK Chertanovo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Sergey Pinyaev, a murawę opuścił Garrik Levin.

W 54. minucie za Davida Dzakhova wszedł Alan Khugaev. W 56. minucie Islam Mashukov został zmieniony przez Artura Maloyana, co miało wzmocnić zespół FK Alaniya-D. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikitę Pershina na Egora Rudkovskiego. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FK Alaniya-D: Butcie Magomedov w 64. i Dmitriemu Kobesovowi w 69. minucie.

Chwilę później trener FK Alaniya-D postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Buttę Magomedova. Na boisko wszedł David Kobesov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 74. minucie w jedenastce FK Alaniya-D doszło do zmiany. Khetag Khosonov wszedł za Azamata Zaseeva.

Trzeba było trochę poczekać, aby Artur Maloyan wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Alaniya-D, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie meczu. W 80. minucie Yan Gudkov został zmieniony przez Egora Kondakova, co miało wzmocnić drużynę FK Chertanovo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Batraza Khadartseva na Alana Khabalova.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Khetag Khosonov, zawodnik FK Alaniya-D. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Allon Butaev  34′
6′ 80′ Yan Gudkov
Khetag Kochiev
40′ Aleksandr Nadolskiy
David Shavlokhov
32′ Aleksey Nikitenkov
David Dzakhov54′
Dmitri Redkovich
Batraz Gurtsiev
Ilya Kamyshev
Batraz Khadartsev  16′ (k.) 82′
46′ Garrik Levin
Dmitri Kobesov69′
64′ Nikita Pershin
Butta Magomedov64′ 70′
Maksim Saveljev
Azamat Zaseev74′
46′ Nikita Suleymanov
Elbrus Zuraev
80′ Egor Kondakov
Alan Khabalov82′
Konstantin Lyakhov
Khetag Khosonov74′ 83′
Danila Molodnyakov
Alan Khugaev54′
46′ Leonid Gerchikov
David Kobesov70′
Aleksandr Melekhov
Batradz Kokoev
64′ Egor Rudkovskiy
Alan Tsaraev
Daniil Tyumentsev
Vladimir Khubulov
Dmitri Velikorodny
Artur Maloyan56′  79′
46′ Sergey Pinyaev
Ruslan Suanov

Piłkarze FK Chertanovo otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka FK Chertanovo w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna FK Alaniya-D w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.