Liga rosyjska - 6. kolejka FNL: Bałtika Kaliningrad - FK Akron Togliatti 1-0 (1-0)

30 sierpnia na Stadionie Kaliningrad w Kaliningradzie odbyło się starcie 6. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Bałtiki i FK Akron Togliatti. Mecz zakończył się zwycięstwem Bałtiki 1-0. Na stadionie zasiadło 6 997 widzów.

6. kolejka Rosja - FNL
2020-08-30 19:00 | Stadion: Stadion Kaliningrad | Widzów: 6997 | Arbiter: R. Safyan
Bałtika Kaliningrad
FK Akron Togliatti
1
0
I. Alshin 45'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FK Akron Togliatti: Bulatowi Sadykovowi w 9. i Sergeyowi Volkovowi w 34. minucie.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Bulat Sadykov, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w dziewiątej minucie.

Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Ilnur Alshin dla zespołu Bałtiki. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Bałtiki.

Drugą połowę zespół FK Akron Togliatti rozpoczął w zmienionym składzie, za Aznaura Geryugova, Sergeya Vakhteeva weszli Konstantin Morozov, Artem Delkin. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FK Akron Togliatti: Andreyowi Potapovowi w 56. i Evgeniemu Dudikovowi w 59. minucie.

W 60. minucie Maksim Kuzmin został zmieniony przez Alana Chochieva. W tej samej minucie trener Bałtiki postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mikhail Markin, a murawę opuścił Allef. W 67. minucie Vasili Pjanchenko został zmieniony przez Maksima Malakhovskiego, a za Artura Gazdanova wszedł na boisko Aleksandr Bosov, co miało wzmocnić drużynę FK Akron Togliatti. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Asłana Dudiewa na Ivana Maklakova.

Trener FK Akron Togliatti postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił obrońcę Maksima Eleeva i na pole gry wprowadził napastnika Nikolaya Ivannikova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 89. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Vladimirowi Drukovskiemu z FK Akron Togliatti. W doliczonym czasie gry w zespole Bałtiki doszło do zmiany. Viktor Demjanov wszedł za Ilnura Alshina.

Nikita Goylo
81′ Asłan Dudiew
Vladimir Drukovskiy89′
Artem Meshchaninov
Evgeni Dudikov59′
Maksim Tishkin
Maksim Eleev81′
 45′ 90′ Ilnur Alshin
Denis Magadiev
Mladen Kaszczelan
Bulat Sadykov9′ 42′
Yan Kazaev
Artur Gazdanov78′
60′ Maksim Kuzmin
Aznaur Geryugov46′
Artem Makarchuk
Vasili Pjanchenko67′
Alikhan Shavaev
Andrey Potapov56′
60′ Allef de Andrade Rodrigues
Sergey Vakhteev46′
Evgeni Latyshonok
Sergey Volkov34′
81′ Ivan Maklakov
Pavel Gorbunov
Nailson Fernando Medeiros
Konstantin Morozov46′
Evgeni Butakov
Nikita Verkhunov
60′ Alan Chochiev
Aleksandr Bosov78′
90′ Viktor Demjanov
Maksim Malakhovskiy67′
Yaroslav Frolov
Artem Delkin46′
60′ Mikhail Markin
Nikolay Ivannikov81′
Tamerlan Musaev

Vitali Zhironkin

Drużyna Bałtiki postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki. Wyjątkowa nieporadność napastników FK Akron Togliatti była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zespół FK Akron Togliatti zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FK Akron Togliatti przyznał pięć żółtych i jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół FK Akron Togliatti w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.