Liga rosyjska - 4. kolejka Premier League: Spartak Moskwa - Dynamo Moskwa 0-0

3 sierpnia na Otkrytiye Arena w Moskwie odbył się mecz 4. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Spartaka i Dynama Moskwa. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Pojedynek obejrzało 34 389 widzów.

4. kolejka Rosja - Premier League
2019-08-03 18:00 | Stadion: Otkrytiye Arena | Widzów: 34389 | Arbiter: V. Bezborodov
Spartak Moskwa
Dynamo Moskwa
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań zespół Spartaka wygrał 15 razy i zanotował siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Spartak: Aleksandrowi Tashaevowi w 10. i Ayazowi Gulievowi w 32. minucie.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę obejrzał Ezequiel Ponce, tym samym zespół gospodarzy musiał większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Spartaka rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dżana Ananidzego wszedł Andre Schuerrle. W 57. minucie żółtą kartką został ukarany Artur Jusupow, piłkarz gości.

W 60. minucie Artur Jusupow został zmieniony przez Abdula Tetteha. Chwilę później trener Spartaka postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Aleksandra Tashaeva. Na boisko wszedł Reziuan Mirzov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Dynama Moskwa doszło do zmiany. Clinton N'Jie wszedł za Sebastiana Szymańskiego.

W 74. minucie w drużynie Dynama Moskwa doszło do zmiany. Vyacheslav Grulev wszedł za Ramiła Szejdajewa. Od 85. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Ponce Martínez
90′ Aleksandr Maksimenko
Toni Sunjić85′
46′ Dżano Ananidze
Artur Jusupow57′ 60′
90′ Zelimkhan Bakaev
Charles Kaboré
32′ Ayaz Guliev
João Natailton Ramos dos Santos
10′ 64′ Aleksandr Tashaev
Sebastian Szymański67′
Roman Zobnin
Ramił Szejdajew74′
35′ Ezequiel Ponce Martínez
Fiodor Czernych
64′ Reziuan Mirzov
Vyacheslav Grulev74′
46′ Andre Schuerrle
Miguel Filipe Nunes Cardoso
Nail Umyarov
Abdul Aziz Tetteh60′
Georgi Melkadze
Clinton Mua N'Jie67′ 89′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Spartaka obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Dynama Moskwa w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.